Piłkarze ręczni Górnika wygrali w Mielcu XI Memoriał Antoniego Weryńskiego. W najbliższy weekend czeka ich turniej w Czechach

Piłkarze ręczni Górnika wygrali XI Memoriał Antoniego Weryńskiego, który odbył się w Mielcu. W najbliższy weekend zabrzanie wyjadą do Brna, gdzie zagrają w turnieju Kénik Cup.

Górnik wygrał turniej w Mielcu

Pierwszego dnia turnieju zabrzanie zmierzyli się z HCB Karviná – dwunastokrotnym zwycięzcą czeskich rozgrywek i aktualnym wicemistrzem swojego kraju. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały rozpoczęli od 3:0, potem zrobiło się 7:6, ale do przerwy wypracowali dwubramkową przewagę. W drugiej połowie Górnik „odjechał” na 19:14, lecz Czesi zerwali się raz jeszcze zmniejszając straty do dwóch goli (18:20). Końcówka należała jednak do naszej drużyny, która tym samym awansowała do finału turnieju. W drugim spotkaniu gospodarze, Stal Mielec, pokonali Padwę Zamość 22:20.

Finałowy pojedynek ze Stalą był jednostronnym widowiskiem. Zabrzanie znów świetnie rozpoczęli mecz (6:2) i choć gospodarzom udało się przed przerwą utrzymywać kontakt, to w drugiej połowie szybko zrobiło się 24:16, a potem 31:22 i stało się jasne, że finał jest już rozstrzygnięty. W meczu o trzecie miejsce zespół HCB Karviná wygrał z Padwą Zamość 35:32.

W najbliższy weekend zabrzanie wezmą udział w trzydniowym (18-20.08) turnieju Kénik Cup, który rozegrany zostanie w Czechach – w Brnie. W grupie A rywalizować będą gospodarze, SKKP Handball Brno, Unia Tarnów i austriacki Fivers Wat Margareten, natomiast w grupie B – niemiecki Dessau-Roßlauer HV 06, austriacki UHK Krems oraz Górnik Zabrze. Mecze grupowe rozgrywane będą 18-19.08, a o miejsca – 20.08.

Końcowa kolejność XI Memoriału Antoniego Weryńskiego:

1. Górnik Zabrze
  2. Handball Stal Mielec
  3. Handball Club Banik Karviná
  4. Padwa Zamość

Górnik Zabrze – HCB Karviná 31:24 (15:13)
Górnik:
Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 8, Tokuda 5, Morkovsky, Bachko 1, Artemenko 5, Krawczyk, Bogacz 3, Wisiński, Dudkowski, Minotskyi 3, Kaczor 2, Ilchenko 3, Wąsowski 1, Przytuła. Kary: 4 minuty.

Stal Mielec – Górnik Zabrze 22:31 (13:15)
Górnik:
Szczepanik, Wyszomirski – Bogacz 2, Bachko, Morkovsky, Artemenko 4, Krawczyk 2, Tokuda 4, Dudkowski 2, Kaczor 1, Szyszko 7, Wisiński 4, Minotskyi 2, Wąsowski, Ilchenko, Przytuła 3. Kary: 4 minuty.

HC Kriens-Luzern

Może Cię zainteresować:

Liga Europejska: znamy już rywali Górnika i terminarz rozgrywek grupowych. Zabrzanie szukają hali, w której mogliby rozgrywać mecze

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/07/2023

Taras Minotskyi (Górnik Zabrze)

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze zajęli ostatnie, czwarte miejsce na turnieju w Głogowie. Zadecydowały rzuty karne