Piłkarze ręczni Górnika rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Czas na sparingi. Pierwszym rywalem zabrzan będzie HC Zubří

Piłkarze ręczni Górnika rozpoczęli przygotowania do sezonu. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały już w piątek, 28 lipca, rozegrają pierwszy sparing – z HC Zubří. Rewanż dzień później.

Fot. FB/ Handball Club Zubří
Pierwszym rywalem Górnika będzie HC Zubří

Pierwszy rywal zabrzańskiego zespołu w okresie przygotowawczym, Handball Club Zubří, to trzykrotny mistrz Czech. W ostatnich rozgrywkach tamtejszej Extraligi zajął szóste miejsce. To właśnie z HC Zubří do Górnika przeszedł 20-letni rozgrywający Lukáš Mořkovský. Zabrzanie pierwszy mecz z Czechami rozegrają już w piątek, 28 lipca – spotkanie rozpocznie się o godzinie 17, a wstęp jest wolny. Rewanż już w sobotę, o godzinie 11.30.

W dniach 4-5 sierpnia Górnik wyjedzie do Głogowa, gdzie weźmie udział w turnieju im. Ryszarda Matuszaka, byłego trenera, działacza i założyciela klubu Chrobry. W turnieju udział wezmą cztery zespoły. W piątek, 4 sierpnia, Górnik Zabrze zagra z KPR Ostrovia (g. 15.30), a KGHM Chrobry Głogów z MMTS Kwidzyn (g. 17.30). W sobotę o godzinie 10 przegrani zmierzą się w meczu o trzecie miejsce, natomiast finał zaplanowany jest na 12. Dodajmy, że to już 29. edycja turnieju.

Na takich samych zasadach, w dniach 12-13 sierpnia, odbędzie się w Mielcu XI Memoriał Antoniego Weryńskiego, byłego zawodnika, a później prezesa Stali. Pierwszego dnia zagrają Handball Stal Mielec i Padwa Zamość (godz. 18) oraz Górnik Zabrze i dwunastokrotny zwycięzca czeskich rozgrywek HCB Karviná (godz. 20). W niedzielę mecz o trzecie miejsce (g. 12) i finał (g. 14).

Na koniec zabrzanie wezmą udział w trzydniowym (18-20.08) turnieju Kénik Cup, który rozegrany zostanie w Czechach – w Brnie. W grupie A rywalizować będą gospdoarze, SKKP Handball Brno, Unia Tarnów i austriacki Fivers Wat Margareten, natomiast w grupie B – niemiecki Dessau-Roßlauer HV 06, austriacki UHK Krems oraz Górnik Zabrze. Mecze grupowe rozgrywane będą 18-19.08, a o miejsca – 20.08.

HC Kriens-Luzern

Może Cię zainteresować:

Liga Europejska: znamy już rywali Górnika i terminarz rozgrywek grupowych. Zabrzanie szukają hali, w której mogliby rozgrywać mecze

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/07/2023

Jakub Pinda

Może Cię zainteresować:

Jakub Pinda, 18-letni rozgrywający z Vive Kielce zawodnikiem Górnika. To już szósty nowy gracz zabrzańskiego zespołu

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/07/2023

Tomasz Strząbała nowym trenerem Górnika

Może Cię zainteresować:

„Tomku, witaj na pokładzie”. Górnik Zabrze z nowym szkoleniowcem, z klubem kontrakty podpisali już także nowi zawodnicy

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/05/2023