Pierwszy wodny plac zabaw w Zabrzu już działa. Kosztował 2,5 mln złotych. W mieście powstanie kolejny

Na osiedlu Janek, uroczyście otwarto pierwszy wodny plac zabaw w Zabrzu. Były taneczne występy w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 49.

Pierwszy wodny plac zabaw oficjalnie działa w Zabrzu od piątku, 2 czerwca, na osiedlu Janek. Obiekt wyposażono w 21 urządzeń, jest też niezbędna infrastruktura, między innymi przebieralnia i toalety. W uroczystym otwarciu wodnego placu zabaw uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, radni, naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Zabrzu, przedstawiciele wykonawcy inwestycji i goście. Dzieci z Przedszkola nr 49 zapewniły artystyczne wrażenia – były taneczne występy i okolicznościowy wierszyk.

To warta 2,5 mln zł inwestycja, na którą skutecznie pozyskaliśmy 90 proc. dofinansowania ze środków zewnętrznych. Dzięki temu dzieci i młodzież od dziś będą mogły korzystać z wodnego placu zabaw – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Wodny plac zabaw na osiedlu Janek nie będzie jedynym takim obiektem w Zabrzu. Kolejny ma powstać w centrum – w zrewitalizowanym Parku Hutniczym. Jak informuje zabrzański magistrat, koszt wykonania placu zabaw z dostępem dla osób niepełnosprawnych wynosi blisko 1,5 mln zł.

Geopark w Grzbowicach

Może Cię zainteresować:

Geopark w Grzybowicach jest gotowy. 9-hektarowy teren zrekultywowano dzięki unijnej dotacji. Oficjalne otwarcie przy grillu i muzyce

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/06/2023

Kopalnia Guido. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z godłem Teraz Polska

Może Cię zainteresować:

Sztolnia Królowa Luiza i Zabytkowa Kopalnia Guido docenione w ogólnopolskim konkursie: Muzeum Górnictwa Węglowego z godłem „Teraz Polska”

Autor: Grzegorz Lisiecki

30/05/2023