Sztolnia Królowa Luiza i Zabytkowa Kopalnia Guido docenione w ogólnopolskim konkursie: Muzeum Górnictwa Węglowego z godłem „Teraz Polska”

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu otrzymało godło „Teraz Polska” podczas 33. finału konkursu. Uroczystość odbyła się w Belwederze, a wielka gala – w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Fot. FB/ Zabytkowa Kopalnia Guido
Kopalnia Guido. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z godłem Teraz Polska

W 2023 r. godłem „Teraz Polska” nagrodzono 22 firmy (2 firmy otrzymały wyróżnienie). W gronie wygranych znalazły się między innymi: blok do chirurgii małoinwazyjnej, technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, urządzenia dla branży telewizyjnej, program do komunikacji dla osób niemogących się porozumiewać, platforma publikacji naukowych, houseboat, zabytkowa kopalnia, leasing, system antydronowy i kilka innych absolutnie wyjątkowych produktów, usług i innowacji – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Dotychczas w konkursie „Teraz Polska” wzięło udział ponad 6 tysięcy polskich firm działających we wszystkich branżach krajowej gospodarki, a nagrodzono łącznie 814 produktów, usług i innowacji. – Godło „Teraz Polska” jest najlepszą wskazówką dla wielu pokoleń konsumentów, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – podkreślał Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Jednym z laureatów tegorocznego konkursu jest Muzeum Górnictwa Węglowego – kapituła doceniła zabrzańskie obiekty: Sztolnię Królowa Luiza i Zabytkową Kopalnię Guido. – Nasze miasto może się pochwalić stworzeniem unikatowego kompleksu, w skład którego wchodzi ponad 10 km podziemnych tras, w tym najdłuższy w Europie podziemny spływ i największy w Europie park maszyn, czy znajdująca się 320 metrów pod ziemią największa, podziemna strefa kultury. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu to także zrewitalizowane strefy naziemne, z obiektami, w których odbywają się dziś warsztaty, koncerty i organizowane są wystawy – podkreślają w zabrzańskim magistracie.

Dodajmy, że tytuł „Wybitnego Polaka” trafił do tenisistki Igi Świątek oraz do producenta filmowego, scenarzysty i reżysera Andrzeja Krakowskiego.

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Zabrzańskie muzeum zajmie się digitalizacją górniczego dziedzictwa. Jest już dotacja o wartości 85 milionów złotych

Autor: Redakcja

20/03/2023

Sztolnia Królowa Luiza

Może Cię zainteresować:

Najlepszy „produkt turystyczny” jest w Zabrzu. Polska Organizacja Turystyczna przyznała Złoty Certyfikat 2022 Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza

Autor: Redakcja

16/12/2022