Oszukiwali mieszkanki Zabrza i Gliwic, zostali zatrzymani przez zabrzańskich policjantów. Usłyszeli już zarzuty

Policjanci z Zabrza zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia, którzy – metodą „na policjanta” – oszukali mieszkanki Zabrza i Gliwic. – Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, które dotyczyły trzech takich przestępstw. Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje zabrzańska komenda.

Fot. Policja Zabrze
Policjanci z Zabrza zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia którzy oszukali mieszkanki Zabrza i Gliwic

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu ustalili tożsamość, a następnie zatrzymali we Wrocławiu dwóch mężczyzn w wieku 22 i 32 lat, którzy – jak się okazuje – wzięli udział w co najmniej trzech oszustwach metodą „na policjanta”.

Podejrzanym postawiono już zarzuty dotyczące oszukania mieszkanki Zabrza oraz dwóch gliwiczanek. Do przestępstw doszło w lutym i marcu tego roku, a oszuści wyłudzili od swoich ofiar ponad 365 tysięcy złotych. Jak informują policjanci, czynności w sprawie trwają, a zatrzymanym grozi teraz do ośmiu lat więzienia.

Policjanci przypominają także o środkach ostrożności, które trzeba zachować w przypadku odebrania telefonu z prośbą o pomoc finansową dla członka rodziny czy przekazanie pieniędzy policji:

  • Nie przekazywać pieniędzy obcym osobom ani nie przelewać pieniędzy na wskazane konto bankowe.
  • Nie działać w pośpiechu i nie podejmować od razu pieniędzy z banku – odłożyć termin wpłaty czy udzielenia pożyczki najlepiej o kilka dni.
  • Poradzić się znajomych, sąsiadów, rodziny czy policjanta – numer 112.
  • Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza policji i żąda od nas pieniędzy, rozłączyć rozmowę, zadzwonić pod bezpłatny numer 112 i natychmiast poinformować o takiej sytuacji.
  • O każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować policjantów pod numerem alarmowym 112.

Pamiętajmy, że policjanci, jak również inni urzędnicy, nie żądają od nas, tym bardziej przez telefon, wpłaty żadnych pieniędzy – podkreślają w komendzie.

Policja Zabrze

Może Cię zainteresować:

Oszuści okradli 96-letnią mieszkankę Zabrza. Kobieta straciła sporą sumę pieniędzy. „Prosimy osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych”

Autor: Redakcja

27/04/2023

Mieszkanka Zabrza została oszukana w internecie

Może Cię zainteresować:

62-letnia zabrzanka została oszukana w internecie. „Kobieta została zmanipulowana i uwierzyła w możliwość szybkiego zarobku”

Autor: Redakcja

13/04/2023