62-letnia zabrzanka została oszukana w internecie. „Kobieta została zmanipulowana i uwierzyła w możliwość szybkiego zarobku”

Do zabrzańskiej komendy zgłosiła się 62-letnia zabrzanka, która została w internecie oszukana metodą „na inwestycje”. Straciła... 100 tysięcy złotych!

Fot. Policja Zabrze
Mieszkanka Zabrza została oszukana w internecie

Typowe oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę zysku poprzez inwestycje w akcje, obligacje, kryptowaluty, rzadkie metale, zagraniczne inwestycje gruntowe lub alternatywne źródła energii. Tym razem ofiarą oszustów padła 62-letnia zabrzanka. Kobieta została zmanipulowana i uwierzyła w możliwość szybkiego zarobku dzięki inwestycji – informują zabrzańscy policjanci.

Wszystko zaczęło się w grudniu 2022 roku – od reklamy na popularnym serwisie społecznościowym. – Po kliknięciu link i wypełnieniu formularza z pokrzywdzoną skontaktował się doradca finansowy, który krok po kroku tłumaczył, co ma robić pokrzywdzona, aby skutecznie zainwestować. Oszust zapewniał 62-latkę, że pomoże w pozyskaniu pieniędzy z inwestycji, jednak w tym celu konieczne jest wykonywanie wszystkich jego poleceń. W tym wypadku pokrzywdzona wpadła całą sieć machinacji – relacjonują policjanci.

Z zabrzanką kontaktowały się różne osoby, które prowadziły ją przez „proces inwestycyjny”. Oszuści poprosili kobietę o zainstalowanie programu AnyDesk i założenie konta na konkretnym portalu inwestycyjnym. – Następnie kolejna z osób zaangażowanych w oszustwo, aby zyskać zaufanie pokrzywdzonej nakazała jej odinstalowanie programu AnyDesk, gdyż jest on potencjalnie niebezpieczne. To często wykorzystywany przez oszustów mechanizm. Przestępcy tworzą sytuacje pozornego zagrożenia, po czym wcielają się w role wybawców i w ten sposób zyskując zaufanie. W tym wypadku było podobnie – wyjaśniają w zabrzańskiej komendzie.

Koniec końców w ciągu kilku miesięcy oszuści „wyciągnęli” od 62-letniej zabrzanki 100 tysięcy złotych.

Policjanci ustalają oszustów którzy okradli 92-letnią kobietę w centrum Zabrza

Może Cię zainteresować:

Podawali się za pracowników administracji, twierdzili, że chcą sprawdzić jakość wody. Ukradli 92-latce wszystkie oszczędności...

Autor: Redakcja

06/04/2023

Zabrzańscy policjanci zabezpieczyli narkotyki w dwóch mieszkaniach

Może Cię zainteresować:

Ponad kilogram marihuany w aucie, amfetamina w mieszkaniach. Zarzuty dla dwóch mężczyzn

Autor: Redakcja

04/04/2023