Stadion Górnika Zabrze zostanie wreszcie dokończony? „Dziś korzystamy z komfortowych trzech trybun"

Arena Zabrze doczeka się wreszcie czwartek trybuny? Coraz więcej na to wskazuje. Rada miasta wyraziła zgodę na podjęcie kolejnych kroków w celu dokończenia budowy stadionu przy ulicy Roosevelta.

Arena Zabrze z czterema trybunami

Większość radnych odpowiedzialnie zdecydowała dziś o możliwości podjęcia kolejnych kroków w celu wybudowania czwartej trybuny - poinformowała w mediach społecznościowych prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Przypomniała jednocześnie, że to ona podjęła kilka lat temu odważną decyzję o budowie stadionu.

- Ta decyzja oraz wsparcie ówczesnych radnych i kibiców Górnik Zabrze S.A. pozwoliła na opracowanie projektu i wybudowanie w pełni funkcjonalnej przestrzeni. Warto podkreślić, że "Trójkolorowi" w czasie realizacji ambitnej inwestycji wszystkie mecze mogli zagrać na swoim stadionie - informuje Mańka-Szulik. - Dziś korzystamy z komfortowych trzech trybun, jednak jesteśmy świadomi konieczności zakończenia budowy tego pięknego obiektu, który jest jedną z wizytówek naszego miasta - dodaje prezydent Zabrza.

Kibice 14-krotnych mistrzów Polski od lat domagają się dokończenia budowy stadionu. Władze miasta do tej pory konsekwentnie milczały w sprawie wybudowania czwartej trybuny. Wreszcie coś w tej sprawie drgnęło. Można się tylko domyślać, że wzmożenie miejskich radnych jest efektem ostatnich rozmów prezydent Zabrza z Łukaszem Podolskim, który przedłużył kontrakt z zespołem i zapowiedział dalsze zaangażowanie w sprawy klubu oraz piłkarskiej akademii.