Odchodzi z Górnika do jednej z najlepszych lig na świecie

W Górniku Zabrze rozwinął się na tyle, że zadebiutował w reprezentacji Polski, a teraz myślami jest przy przeprowadzce do Hiszpanii. Jakub Skrzyniarz po sezonie nie będzie stać w bramce zabrzańskiego klubu.

Facebook/Górnik Zabrze
267803680 301365825329396 654155028599409146 n

Ostatnio fani piłki ręcznej żyli przede wszystkim mistrzostwami Europy, w których startowała reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni pożegnali się z turniejem w II rundzie, a tytuł zdobyli Szwedzi. To oznacza, że na krajowym podwórku za chwilę wszystko wróci do normy i zostaną wznowione rozgrywki PGNiG Superligi.

Górnik Zabrze po trzynastu spotkaniach zajmuje czwarte miejsce. Przed powrotem ligi okazało się, że najbliższe miesiące będą ostatnimi dla Jakuba Skrzyniarza w drużynie z naszego miasta. Potwierdziły się plotki sprzed kilku tygodni, że 25-latek zmieni barwy klubowe.

Skrzyniarz dostał ofertę nie do odrzucenia. Zgłosił się po niego klub z jednej z najlepszych lig na świecie. Bramkarz Górnika po sezonie przejdzie do Bidasoi Irun. Sprawa jest już przesądzona, bo szczypiornista podpisał kontrakt.

Nowy klub 25-latka to aktualny wicemistrz Hiszpanii. Dla niego będzie to duży awans sportowy. Górnikowi wiele zawdzięcza, bo dzięki regularnym występom zapracował nawet na dwa występy w reprezentacji Polski.