Nielegalne automaty w centrum miasta przejęte przez zabrzańskich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przejęli nielegalne automaty do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali przy ulicy Roosevelta.

Fot. Policja Zabrze
Nielegalne automaty Zabrze

Informację o tym, że w jednym z lokali w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabrzańskiej komendy otrzymali we wtorek, 31 stycznia.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna – informuje zabrzańska komenda.

Policjanci przypominają przy okazji, że podmioty oferujący nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że to są gry na automatach zręcznościowych. – Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100 procentach okazuje się nieprawdą. W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak, aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie – podkreślają zabrzańscy policjanci.

Mężczyzna podejrzany o zgwałcenie 17-latki w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Podejrzany o gwałt na 17-latce aresztowany. To nie był pierwszy gwałt, jaki miał na sumieniu

Autor: Redakcja

01/02/2023

Zabrzańscy policjanci prowadzą zatrzymanego

Może Cię zainteresować:

Dwaj mężczyźni zaatakowali... maczetami 25-latka. Zostali aresztowani w Zabrzu, usłyszeli już zarzuty usiłowania zabójstwa

Autor: Redakcja

31/01/2023

Policja Zabrze komisariat III

Może Cię zainteresować:

Podawali się za pracowników elektrowni, okazali się złodziejami. 83-letniej zabrzance ukradli ponad 50 tysięcy złotych

Autor: Redakcja

30/01/2023