Nowa organizacja ruchu w rejonie przebudowanych wiaduktów na alei Korfantego. „Prosimy o bezpieczną jazdę i stosowanie się do oznakowania”

Stała organizacja ruchu obowiązuje już w rejonie przebudowanych wiaduktów na alei Korfantego – nad DK88 i torami PKP. Miejski Zarząd Dróg przypomina kierowcom, aby stosowali się do oznakowania.

– Obiekt, który znajdował się w złym stanie technicznym wymagał gruntownego remontu dla bezpieczeństwa kierowców, rowerzystów i pieszych. Dzięki wartej blisko 8 milionów inwestycji wiadukt ten będzie służyć przez dziesięciolecia – zaznacza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Nowa, stała już organizacja ruchu w rejonie przebudowanych wiaduktów na alei Korfantego nad DK88 i torami PKP obowiązuje od 23 listopada. Zaszły tutaj zmiany i warto być uważnym i stosować się do nowego oznakowania. – Prosimy o bezpieczną jazdę i stosowanie się do oznakowania – podkreślają w Miejskim Zarządzie Dróg. Co się zmieniło?

  • Zlikwidowany został lewoskręt na wysokości marketu Obi (zjazd z alei Korfantego na DK88).
  • Dojazd do łącznicy Al. Korfantego z DK88 w kierunku Gliwic jest możliwy wyłącznie przez rondo im. Żołnierzy – Górników (u zbiegu ulic Mielżyńskiego, Bruno i alei Korfantego).
  • Wyjazd z DK88 w aleję Korfantego będzie możliwy tylko w prawo – w kierunku centrum.
– W związku z licznymi uwagami uczestników ruchu drogowego, dotyczącymi zagrożeń występujących na skrzyżowaniu al. Korfantego z łącznicą DK88, potwierdzonymi również przez policję, niezbędne było dokonanie zmiany istniejącej organizacji ruchu – poinformował MZD.
Górnik Zabrze

Może Cię zainteresować:

Rada Miasta chce sprzedaży Górnika Zabrze: 24 głosy „za”. „Prowadzimy rozmowy z kolejnymi podmiotami”

Autor: Redakcja

21/11/2023

Wiadukt na alei Korfantego nad DK88 w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Ruch na obu wiaduktach na alei Korfantego nad DK88 wkrótce zostanie przywrócony. Wszystkie prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu

Autor: Redakcja

06/11/2023