Nielegalny tytoń i alkohol. Starty wstępnie oszacowano na kwotę ponad 22 tys. złotych.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkoholu. Wykazało ono, że alkohol o mocy od ponad 71% był mocno zanieczyszczony [...]
Nielegalne zabrze

Zabrzańscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli nielegalny alkohol i tytoń

Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem ponad 21 litrów wyrobów spirytusowych, przeszło 6,5 kg tytoniu, 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i ponad 9 tys. papierosów luzem. Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na kwotę ponad 22 tys. złotych.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że czterech mieszkańców Zabrza dysponują nielegalnym alkoholem i tytoniem. Wspólnie ze śląskimi funkcjonariuszami służby celno-skarbowej wkroczyli do mieszkań, gdzie, jak podejrzewali, mogły znajdować się wyroby spirytusowe i krajanka tytoniowa. W związku z naruszeniem przepisów kodeksu karno-skarbowego, mundurowi zabezpieczyli ponad 21 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, przeszło 6,5 kg tytoniu, 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i ponad 9 tys. pojedynczych papierosów. Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na kwotę ponad 22 tys. złotych. Na miejscu funkcjonariusze służby celno-skarbowej przeprowadzili badanie zabezpieczonego alkoholu. Wykazało ono, że alkohol o mocy od ponad 71% był mocno zanieczyszczony. Policja przypomina, że wypicie nielegalnego alkoholu niesie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia.
źródło i foto: KMP

czytaj więcej:

Zabrze 5 promili

Miała 5 promili alkoholu we krwi i wsiadła za...

Tylko w tym tygodniu potrącono 3 osoby. Jedna z...

Policjant gliwice

Wiózł do szpitala rodzącą partnerkę. Kobietę...

Pijana 38-latka śmiertelnie ugodziła nożem...

Policja zabrze 1

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed...

Zabrze narkotyki

Extasy, marihuana i dopalacze... Zatrzymano...

Narkotyki zabrze

43-letnia kobieta sprzedawała narkotyki...