Najpierw liga, potem puchary. Piłkarze ręczni Górnika grać będą mecz za meczem: w piątek z Unią Tarnów, we wtorek z HC Kriens-Luzern

Najbliższe dni będą dla piłkarzy ręcznych Górnika bardzo intensywne. Już w piątek, 10 listopada, zagrają u siebie z Unią Tarnów, natomiast w najbliższy wtorek – w Dąbrowie Górniczej ze szwajcarskim HC Kriens-Luzern, w ramach rozgrywek grupy B Ligi Europejskiej.

Fot. Krzysztof Kuroń/ Górnik Zabrze
W pierwszym meczu w Dąbrowie Górniczej zabrzanie wygrali z AEK Ateny

Sześciu zawodników zabrzańskiego zespołu wróciło niedawno ze zgrupowania reprezentacji. Przypomnijmy: Damian Przytuła został powołany do kadry A, natomiast Kacper Ligarzewski, Sebastian Kaczor, Jakub Szyszko i, jako rezerwowy, Paweł Krawczyk – do kadry B. Z kolei Rennosuke Tokuda, wraz z reprezentacją Japonii, zakwalifikował się na 33. Letnie Igrzyska Olimpijskie. Wszyscy są gotowi do gry.

Dla trenera Tomasza Strząbały i rozgrywającego Tarasa Minotsky’iego mecz z Unią będzie wyjątkowy – obaj przecież niedawno pracowali w klubie z Tarnowa. Ukrainiec w barwach Unii został nawet najlepszym strzelcem ligowych rozgrywek. Teraz jednak zdobywa bramki dla Górnika i na parkiecie z pewnością sentymentów nie będzie. Faworytami są zresztą zabrzanie, który na 11 ostatnich meczów z Unią wygrywali 10 razy. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Z kolei we wtorek, 14 listopada, zabrzanie w hali „Centrum” w Dąbrowie Górniczej zmierzą się ze szwajcarskim HC Kriens-Luzern. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 20.45 będzie mieć istotny wpływ na końcowy układ tabeli w grupie B Ligi Europejskiej. Przypomnijmy, że po dwóch seriach spotkań Górnik ma na swoim koncie zwycięstwo (z AEK Ateny) i porażkę (z faworytem grupy, TSV Hannover-Burgdorf). Szwajcarzy przegrali oba swoje mecze. Aby zwiększyć swoje szanse na wyjście z grupy, zabrzanie muszą pokonać wtorkowego rywala.

W ciągu najbliższych kilku tygodni, do 17 grudnia, zabrzanie rozegrają w sumie jedenaście meczów, w tym cztery w Lidze Europejskiej.

Dodajmy, że do kadry pierwszego zespołu Górnika dołączył utalentowany 17-latek, Daniel Wisiński. Syn znanego przed laty szczypiornisty zabrzańskiej Pogoni Dariusza Wisińskiego, trenuje z pierwszym zespołem, ale grać będzie przede wszystkim w I lidze, w zespole SPR Górnik Zabrze.

Daniel Wisiński. Fot. Górnik Zabrze
Szczypiorniści Górnika Zabrze przegrali w Hanowerze

Może Cię zainteresować:

Liga Europejska EHF: piłkarze ręczni Górnika byli w Hanowerze nieskuteczni. I przegrali z „Wojownikami”

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/10/2023

Górnik - AEK Ateny

Może Cię zainteresować:

Szczypiorniści Górnika rozpoczęli rywalizację w Lidze Europejskiej od wysokiej wygranej z AEK Ateny. „Zagraliśmy po prostu świetnie”

Autor: Grzegorz Lisiecki

18/10/2023

Górnik zagra w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Piłkarze ręczni Górnika wszystkie „domowe” mecze w Lidze Europejskiej rozegrają w Dąbrowie Górniczej. Umowa została podpisana

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/09/2023