Liga Europejska EHF: piłkarze ręczni Górnika byli w Hanowerze nieskuteczni. I przegrali z „Wojownikami”

Nie udał się piłkarzom ręcznym Górnika wyjazd do Hanoweru. Po dobrym meczu podopieczni trenera Tomasza Strząbały przegrali z faworytem grupy B Ligi Europejskiej EHF, zespołem TSV Hannover-Burgdorf. Kolejnym rywalem zabrzan będzie szwajcarski HC Kriens-Luzern.

Szczypiorniści Górnika Zabrze przegrali w Hanowerze

Zespoły rywalizujące w Lidze Europejskiej rozegrały drugą kolejkę spotkań. W Hanowerze zmierzyły się zespoły, które wygrały swoje pierwsze mecze – TSV Hannover-Burgdorf pokonał na wyjeździe HC Kriens-Luzern 31:23 (13:13), a Górnik Zabrze, w Dąbrowie Górniczej – AEK Ateny 30:21 (16:12).

Niemiecki zespół rywalizuje w Bundeslidze w hali ZAG-Arena, ale w europejskich rozgrywkach musi grać w Swiss Life Hal (przypomnijmy – Górnik korzysta z hali „Centrum” w Dąbrowie Górniczej). Obiekt również znajduje się w Hanowerze.

– Nie możemy się doczekać powrotu do Swiss Life Hall, jest to trochę jak powrót do korzeni – mówił przed meczem z zabrzańskim zespołem Sven-Sören Christophersen, dyrektor sportowy TSV.

„Die Ricken” (czyli „Wojownicy”) rozpoczęli mecz od prowadzenia 3:0, ale wkrótce mecz się wyrównał (4:3). Nasz zespół miał jednak w Hanowerze problem ze skutecznością – mimo wielu prób liczba zdobytych bramek rosła bardzo powoli. W efekcie „zrobiło się” 11:6, a na przerwę miejscowi schodzili z sześciobramkowym prowadzeniem (19:12).

Po przerwie – bramka za bramkę. Zabrzanie zmniejszyli straty do pięciu bramek, a w końcówce mogli dojść rywala na dystans trzech trafień, ale znów nie wykorzystali swoich sytuacji. Ostatecznie TSV Hannover-Burgdorf wygrał z Górnikiem 34:28. Dodajmy, że w drugim meczu grupy B zespół AEK Ateny pokonał HC Kriens-Luzern 30:29.

Kolejny mecz w Lidze Europejskiej zabrzanie rozegrają 14 listopada, a ich rywalem będzie drużyna HC Kriens-Luzern, która przegrała oba dotychczasowe spotkania.

TSV Hannover-Burgdorf - Górnik Zabrze 34:28 (19:12)
Górnik:
Ligarzewski, Liljestrand – Szyszko 5, Pinda, Morkovsky 1, Bachko 1, Artemenko 3, Krawczyk, Mauer, Bogacz 1, Dudkowski, Minotskyi 4, Kaczor 2, Ilchenko 5, Wąsowski, Przytuła 6. Kary: 4 minuty (Szyszko, Kaczor).

Górnik - AEK Ateny

Może Cię zainteresować:

Szczypiorniści Górnika rozpoczęli rywalizację w Lidze Europejskiej od wysokiej wygranej z AEK Ateny. „Zagraliśmy po prostu świetnie”

Autor: Grzegorz Lisiecki

18/10/2023

Górnik zagra w Dąbrowie Górniczej

Piłkarze ręczni Górnika wszystkie „domowe” mecze w Lidze Europejskiej rozegrają w Dąbrowie Górniczej. Umowa została podpisana

14/09/2023

TSV Hannover-Burgdorf będzie rywalem Górnika

Piłkarze ręczni Górnika poznali ostatniego rywala w grupie B Ligi Europejskiej. To „Wojownicy” z Hanoweru