Piłkarze ręczni Górnika wszystkie „domowe” mecze w Lidze Europejskiej rozegrają w Dąbrowie Górniczej. Umowa została podpisana

Górnik w Dąbrowie Górniczej – już oficjalnie. W środę, 14 września, zabrzański klub podpisał umowę z dąbrowskim Centrum Sportu i Rekreacji na organizację „domowych” meczów w Lidze Europejskiej piłkarzy ręcznych. Pierwsze spotkanie już 17 października.

Hala Pogoni nie spełnia wymogów EHF obowiązujących na tym szczeblu rozgrywek, dlatego zabrzanie szukali obiektu, w którym mogliby rozgrywać mecze w Lidze Europejskiej. Wydawało się, że będą grali w Dąbrowie Górniczej (dwa mecze grupowe) i w katowickim Spodku (jeden mecz), ostatecznie jednak wszystkie pojedynki w grupie B Ligi Europejskiej Górnik rozegra w hali Centrum.

Hala w Dąbrowie Górniczej została oddana do użytku w 2004 roku i może pomieścić niemal 3 tysiące widzów. Na co dzień rozgrywają to swoje mecze koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza, kilkakrotnie gościli tu też siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie. Podczas podpisywaniu umowy z dąbrowskim Centrum Sportu i Rekreacji Górnika reprezentowali dyrektor klubu Dariusz Czernik oraz zawodnicy: Damian Przytuła i Piotr Wyszomirski.

Przypomnijmy, że Górnik trafił do grupy B Ligi Europejskiej, a rywalami zabrzańskiego zespołu będą grecki AEK Ateny, szwajcarski HS Kriens-Luzern oraz niemiecki TSV Hannover-Burgdorf. Ten ostatni zespół awansował do rozgrywek grupowych z rundy kwalifikacyjnej, w której okazał się lepszy od szwedzkiego IF Ystads.

Ceny biletów na pucharowe mecze? 30 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy), z kolei karnet na wszystkie spotkania będzie kosztował odpowiednio 60 i 40 złotych. Pierwszy mecz w Dąbrowie Górniczej podopieczni trenera Tomasz Strząbały rozegrają 17 października z AEK Ateny (początek – godzina 18.45), kolejny, z HS Kriens-Luzern – 14 listopada (18.45), a 5 grudnia z TSV Hannover-Burgdorf (20.45). – Na bieżąco będziemy informować o logistyce, organizacji meczów oraz sprzedaży biletów – zapowiadają zabrzanie.

Dodajmy, że zabrzanie oraz ich pucharowi rywale będą trenować w Dąbrowie Górniczej w przeddzień meczu – w hali rozkładana będzie wówczas wykładzina teraflex, kupiona niedawno przez klub.

TSV Hannover-Burgdorf będzie rywalem Górnika

Może Cię zainteresować:

Piłkarze ręczni Górnika poznali ostatniego rywala w grupie B Ligi Europejskiej. To „Wojownicy” z Hanoweru

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/09/2023

HC Kriens-Luzern

Może Cię zainteresować:

Liga Europejska: znamy już rywali Górnika i terminarz rozgrywek grupowych. Zabrzanie szukają hali, w której mogliby rozgrywać mecze

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/07/2023