Nadchodzą zmiany na skrzyżowaniu Mikulczyckiej i Gdańskiej. Powstaje projekt sygnalizacji świetlnej. Kiedy rozpoczną się prace?

Na skrzyżowaniu ulic Mikulczyckiej i Gdańskiej w tym roku rozpocznie się instalowanie sygnalizacji świetlnej. – W kwietniu planowane jest złożenie wniosku o wydanie decyzji umożliwiającej realizację robót – informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Wizualizacja: Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu
Wizualizacja Mikulczycka południe

Obecnie trwają prace projektowe dla inwestycji „Budowa drogowej sygnalizacji skrzyżowania ulic Mikulczyckiej i Gdańskiej”. Ich wykonawcą jest firma ZIR-Systemy Projektowe J. Dumnicki, J. Sylwestrzak z Bytomia. Jak informuje MZD, w kwietniu planowane jest złożenie wniosku o wydanie decyzji umożliwiającej realizację robót. Natomiast zakończenie prac projektowych planowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

Przypomnijmy, że inwestycja przy skrzyżowaniu ulic Mikulczyckiej i Gdańskiej nie skończy się na instalacji sygnalizacji świetlnej. Projekt obejmuje bowiem także korektę geometrii skrzyżowania, która zostanie dostosowana do wcześniej wykonanych pomiarów, a także analizy ruchu. Powstaną ponadto nowe przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem.

W innej części miasta, w Mikulczycach, trwa natomiast przebudowa skrzyżowania ulic Tarnopolskiej, Kościuszki i Chopina. Prace prowadzi katowicka firma Drogopol, a koszt inwestycji to 11 milionów złotych. Podczas rozbudowy skrzyżowania przebudowane zostaną zatoki autobusowe, chodniki, powstaną ponadto miejsca postojowe, tramwajowy peron i sygnalizacja świetlna. W planach jest budowa kanału technologicznego, kanalizacji deszczowej, przebudowę kolektora kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej oraz sieci elektroenergetycznej.

Co się dzieje na budowie? – W związku z obecnie prowadzonymi robotami ziemnymi, przebudową sieci uzbrojenia terenu, budową nawierzchni na skrzyżowaniu ulic: Tarnopolska, Kościuszki, Chopina, wykonane zostały wygrodzenia dojść i przejść dla pieszych. Działanie to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu pieszego oraz sprawnego wykonywania robót drogowych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i poruszanie się zgodnie z wytyczonymi ciągami pieszymi – apeluje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Park Miliona Świateł

Może Cię zainteresować:

Kończy się sezon w Parku Miliona Świateł. Pożegnanie odbędzie się w najbliższy weekend, a potem... czas na zmiany

Autor: Redakcja

21/02/2023

Matysek adam gornik zabrze

Może Cię zainteresować:

Duże zmiany w Górniku. Nowy prezes, dyrektor i piłkarze. Mają ratować klub przed spadkiem

Autor: Robert Czykiel

17/02/2023