Kończy się sezon w Parku Miliona Świateł. Pożegnanie odbędzie się w najbliższy weekend, a potem... czas na zmiany

Jeszcze tylko do niedzieli, 26 lutego, czynny będzie Park Miliona Świateł na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu. Warto więc tam zajrzeć, tym bardziej, że na jesień organizatorzy zapowiadają zupełnie nową odsłonę tej wystawy świetlno-muzycznej.

Fot. Facebook/ Miasto Zabrze
Park Miliona Świateł

Przypomnijmy: Park Miliona Świateł w Zabrzu to multimedialna wystawa baśniowej krainy Królowej Śniegu, która zaprasza w podróż pełną feerii świetlnych barw oraz wyjątkowych instalacji. Na terenie Kąpieliska Leśnego jest niemal 100 multimedialnych iluminacji w kilkunastu strefach scenograficznych. Park – wspólne przedsięwzięcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz firmy Multidekor – działa już drugi sezon.

Jeszcze przez najbliższe dni będzie można odwiedzić Aleję Zakochanych, największy na Śląsku świetlny Lodowy Labirynt, Kryształową Komnatę, Zamek Zbójców, Karuzelę Królowej Śniegu czy Górkę Lodową przystosowaną do zjeżdżania – Park Miliona Świateł będzie otwarty do 26 lutego 2023 roku. W najbliższy weekend atrakcji będzie więcej; będzie można bowiem zobaczyć także alpaki z pobliskiej hodowli Marzenie.

Dziś trudno wyobrazić sobie zimowe Zabrze bez Parku Miliona Świateł. W naszym mieście powstała atrakcja turystyczna, która stała się hitem, jej popularność wykracza daleko poza granice Zabrza. Odwiedzają nas turyści ze Słowacji i Czech i sąsiednich województw. Będziemy tęsknić za Królową Śniegu na Kąpielisku Leśnym, ale z podekscytowaniem czekamy na kolejną edycję Parku już z nową, ciekawą tematyką i atrakcjami. Szczegóły będziemy stopniowo odkrywać w kolejnych miesiącach. Dziś cieszmy się wszyscy ostatnimi chwilami z Królową Śniegu w Zabrzu – mówi Mateusz Kaczorowski z firmy Multidekor, która współorganizuje wydarzenie na terenie Kąpieliska Leśnego.

Przypomnijmy, że bilety (do kupienia na www.parkmilionaswiatel.pl oraz w kasie przed wejściem) kosztują: w czwartek – 29 zł (ulgowy), 35 zł (normalny) i 110 zł (rodzinny), a od piątku do niedzieli odpowiednio – 35, 39 i 135 złotych. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Scena Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

„Psalmy miłości i nadziei” w Domu Muzyki i Tańca. Niezwykły koncert rok po rosyjskiej napaści na Ukrainę

Autor: Redakcja

15/02/2023

Arena Zabrze

Może Cię zainteresować:

Przetarg na rozbiórkę trybuny zachodniej Areny Zabrze został rozstrzygnięty. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie prac

Autor: Redakcja

16/02/2023