W przesyłce pocztowej Urząd Celno-Skarbowy odkrył żelki z substancją psychoaktywną

Ponad kilogram żelków zawierających psychoaktywną substancję THC wywęszył w jednej z paczek na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego w Zabrzu golden retriever Kodi. Wspomagał on prowadzących tam kontrolę funkcjonariuszy ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

fot. Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach
Żelki z THC

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej to stali goście w miejscach, gdzie sortowane i kierowane do dalszej dystrybucji są przesyłki pocztowe. Przy okazji tych kontroli regularnie ujawniają też rzeczy, które w paczkach nie powinne się znajdować. Spora w tym zasługa czworonożnych funkcjonariuszy, którzy mają niezłego „nosa” do odnajdywania wszelkiego rodzaju zakazanych substacji.

Nie inaczej było także w Zabrzu, gdzie pracownicy UCS odwiedzili tamtejszy Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. Razem z nimi pojawił się golden retriever Kodi. I tym razem nos go nie zawiódł. W jednej z przesyłek nadanych w Stanach Zjednoczonych pies wywęszył bowiem środki odurzające.

Przy bliższych oględzinach okazało się, że w paczce znajduje się 49 foliowych woreczków z żelkami. Na opakowaniach widniała grafika przedstawiająca trójkąt z liściem konopi oraz ostrzeżenie o zawartości substancji THC (znajduje się ona w konopiach indyjskich). Przesyłka była przeznaczona dla odbiorcy z Częstochowy.

Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że w składzie żelków faktycznie znajduje się substancja THC. Funkcjonariusze zabezpieczyli ich w sumie ponad 1 kilogram.

Przesyłki wraz z zawartością zostały zatrzymane do sprawy karnej, a funkcjonariusze KAS przypominają, że za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Lotnisko Pyrzowice Produkty z listy CITES

Może Cię zainteresować:

Czego to ludzie nie przywiozą z wakacji! W Pyrzowicach widzieli już wszystko: głowa aligatora, skóra niedźwiedzia, 40 kg mango

Autor: Michał Wroński

23/07/2023

Labradorka Beti

Może Cię zainteresować:

Ponad 100 kg lewego tytoniu wywąchał labrador „skarbówki” w sortowni przesyłek

Autor: Michał Wroński

30/06/2023