Trzech nietrzeźwych rowerzystów i trzy wysokie mandaty! „Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego”

Na początku tygodnia zabrzańscy policjanci rozpoczęli akcję „Trzeźwość” i niemal od razu zatrzymali... trzech nietrzeźwych rowerzystów. „Rekordzista” miał półtora promila.

Fot. Policja Zabrze
Policyjny alkomat

W poniedziałek policjanci z Zabrza rozpoczęli drogowe kontrole związane z akcją „Trzeźwość”. I już tego samego dnia zatrzymali aż trzech nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich wpadł na ulicy Legnickiej – jego sposób jazdy wyraźnie wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. Jak się szybko okazało – po badaniu alkomatem – 59-latek miał w organizmie półtora promila alkoholu!

Kolejnym nietrzeźwym rowerzystą był 40-letni mężczyzna, który został zatrzymany do kontroli na ulicy Ziemskiej. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Z kolei również na ulicy Legnickiej zatrzymano 55-latka, który – jak wykazało badanie alkomatem – miał ponad pół promila. Całą trójka została ukarana mandatami w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego – podkreślają zabrzańscy policjanci.

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Oszukana 78-letnia zabrzanka straciła niemal 20 tysięcy złotych. „Metody działania przestępców praktycznie się nie zmieniają”

Autor: Redakcja

15/08/2023

Policjanci zatrzymali 44-latka który groził ekspedientce

Może Cię zainteresować:

Uszkodził drzwi w sklepie, groził ekspedientce śmiercią. 44-latek usłyszał już zarzuty za groźby karalne i zniszczenie mienia

Autor: Redakcja

14/08/2023