Most nad Bytomką w centrum Zabrza został wyremontowany. Prace trwały kilka miesięcy

Most nad Bytomką został wyremontowany. Potrzeba było kilku miesięcy, by wykonać niezbędne prace, bo roboty rozpoczęły się na początku sierpnia.

Mapy Google
Most nad Bytomką

Bo wiadukt na skrzyżowaniu ulic: Mikulczyckiej, Miarki i Religi leży w samym centrum miasta. I trwający tam remont nieco utrudniał poruszanie się w tym rejonie. W ostatnich dniach października udało się jednak doprowadzić wszystko do końca.

Obecnie trwają ostatnie prace porządkowe oraz proces przywracania docelowej organizacji ruchu. Drobne utrudnienia w ruchu spowoduje jeszcze odtworzenie oznakowania poziomego, które jest planowane na najbliższe dni – poinformował jeszcze przed długim weekendem Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

W obiekcie, przy ciągu drogi wojewódzkiej 921 nad rzeką Bytomką, udało się wyremontować gzymsy wraz z barierami drogowymi, łożyska, a także wykonać antykorozję powierzchni betonowych, odwodnienia oraz regulację koryta rzeki Bytomki. Prace wykonała firma Agal Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku.

Zabrze

Może Cię zainteresować:

W Zabrzu kręcić będą historyczny film. Rozpoczyna się casting, wiadomo już, jaka jest minimalna stawka. Kiedy ruszają zdjęcia?

Autor: Magda Sincewicz

02/11/2022

Trattoria La Vecchia Scuola

Może Cię zainteresować:

Znana zabrzańska restauracja została zamknięta. Przyjeżdżali do niej goście też z okolicznych miast

Autor: Katarzyna Pachelska

26/10/2022