Znana zabrzańska restauracja została zamknięta. Przyjeżdżali do niej goście też z okolicznych miast

Znana zabrzańska restauracja, jedna z najlepszych w mieście, Trattoria La Vecchia Scuola, została zamknięta. Serwowała świetną pizzę i włoskie dania w budynku dawnej szkoły.

"Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym Trattoria La Vecchia Scuola zostaje zamknięta. Dziękujemy za wspólne lata z dobrym włoskim jedzeniem i klimat, który tak naprawdę to Wy tworzyliście jako klienci" - poinformowali w środę 26 października 2022 r. na Facebooku właściciele zabrzańskiej restauracji.

Trattoria La Vecchia Scuola została niespodziewanie zamknięta

Na reakcje gości restauracji nie trzeba było czekać. "Złamaliście mi serce ta wiadomością... Moje ukochane miejsce!" - pisze Zuzanna. "Nie wierzę. Moje ulubione miejsce i najlepsza pizza" - wtóruje jej Katarzyna. "Jeszcze w tę sobotę miałam tam swoje wesele" - nie może uwierzyć Magdalena.

Trattoria La Vecchia Scuola znajdowała się w odrestaurowanych budynkach starej szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 46 - stąd nazwa (Trattoria Stara Szkoła). Wcześniej funkcjonowała tu restauracja Stara Szkoła. Choć specjalizowała się w daniach włoskich i pizzy, zachowała nieco śląskiego charakteru, dzięki właśnie wystrojowi, czerwonej cegle i witrażom w oknach. Miała piękny, duży ogród, z fontanną, oczkiem wodnym i placem zabaw dla dzieci.

"Działamy z pasji i miłości do włoskiej kuchni" - pisali właściciele na stronie internetowej. "Zapraszamy naszych gości na prawdziwą kulinarną ucztę, na której nie zabraknie ręcznie robionych makaronów, chrupiącej pizzy, owoców morza oraz ciekawych win z różnych zakątków świata. Wszystkie dania przygotowujemy na miejscu, z najlepszej jakości składników".

Cyrulik Śląski Cafe 8

Może Cię zainteresować:

Magiczny lokal w Katowicach zamyka się. Już nie będzie kawy, maszkytów i obiadów

Autor: Katarzyna Pachelska

13/10/2022

Bistro Klaps

Może Cię zainteresować:

Bistro Klaps z Piekar Śląskich zawiesza działalność. "Robić na sam prąd nie ma sensu"

Autor: Martyna Urban

26/10/2022

Pizzeria TG

Może Cię zainteresować:

Ta pizzeria w Tarnowskich Górach działała 40 lat. Właścicielka dziś: "To koniec. 8 tysięcy za ogrzewanie. Nie stać mnie"

Autor: Martyna Urban

06/09/2022

czytaj więcej:

Restauracja strefa smakow klos zabrze 01

Nowa restauracja - Strefa Smaków KŁOS - powstała w Zabrzu

Lukas Podolski kebab 77

Lukas Podolski otwiera pierwszy bar z kebabem w Polsce

Festiwal Śląskie Smaki już jutro w Zabrzu

Festiwal „Śląskie Smaki” już w niedzielę!

Festiwal Śląskie Smaki

Festiwal „Śląskie Smaki” w Arenie Zabrze

Diety od Brokula

Problemy ze zdrowiem? Spójrz na to co jesz!

ZFR 2021 52

Zabrzański Festiwal Restauracji po raz siódmy!

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju