Ministerstwo przyznało "wstępnie" dofinansowanie na budowę czwartej trybuny Areny Zabrze

Ponad 45 mln złotych dofinansowania ma otrzymać samorząd na budowę czwartej trybuny Areny Zabrze. Jest jednak mały haczyk. Ministerstwo Sportu ogłosiło dopiero "listę inwestycji wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania".

FB: Arena Zabrze
Arena Zabrze

W poniedziałek, 9 października, Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło "listę inwestycji wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania" w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu sportowym". Co to oznacza?

- W chwili obecnej trwa ocena merytoryczna (techniczna i ekonomiczna) każdego ze złożonych wniosków. W związku z powyższym ostateczną kwotę dofinansowania potwierdzi protokół z posiedzeń zespołu do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który ukaże się w ciągu najbliższych tygodni - wyjaśnia MSiT.

Wśród 35 "inwestycji wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania" znalazły się trzy z województwa śląskiego:

  • budowa nowego stadionu Ruchu Chorzów (103 939 024 zł),
  • budowa czwartej trybuny Areny Zabrze (45 150 000 zł),
  • przebudowa obiektu Rakowa Częstochowa (35 341 600 zł).
- Wreszcie! O wsparcie staraliśmy się od samego początku procesu inwestycyjnego. Zwrotów, trudności, nieprzewidzianych zdarzeń w procesie budowy stadionu było mnóstwo. Materiał na książkę. Tym razem dostaliśmy bardzo dobrą wiadomość - napisał na Facebooku wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski.
Pierwszym rywalem Górnika będzie AEK Ateny

Może Cię zainteresować:

Wkrótce pierwszy mecz Górnika w Lidze Europejskiej, z AEK Ateny. W Dąbrowie Górniczej. Rozpoczęła się sprzedaż biletów

Autor: Redakcja

06/10/2023

Areszt Śledczy Zabrze

Może Cię zainteresować:

Dawny areszt śledczy, później plan filmowy. Pochodzący z XIX wieku budynek przy ulicy Sądowej znów będzie można zwiedzić

Autor: Redakcja

06/10/2023