Międzynarodowe Targi Turystyczne 2023 w Arenie Zabrze. Trwają do 22 kwietnia. Zobacz stoiska. ZDJĘCIA

W Arenie Zabrze, czyli w centrum konferencyjnym na stadionie Górnika, od piątku 21 kwietnia trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne 2023. Zobaczcie, jakie stoiska przygotowano, jakie kraje i regiony prezentują się na imprezie. W sobotę 22 kwietnia Targi są czynne w godz. 10-16.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych 2023 odbywa się w Zabrzu, konkretnie w Arenie Zabrze. Przed nami ostatni dzień. W sobotę 22 kwietnia Targi są czynne w godzinach 10.00-16.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Krajem partnerskim jest Bośnia i Hercegowina. Miastem partnerskim jest miasto Ogrodzieniec.

Wśród wystawców znajdują się przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, szlaków kulinarnych, winnych, rękodzieła artystycznego, fortyfikacji, kurortów, uzdrowisk, atrakcji turystycznych, miast i regionów oraz biur podróży i hoteli z kraju i zagranicy.

Wypatrzyliśmy stoiska atrakcji turystycznych ze Śląska - oczywiście z zabrzańskimi na czele, ale promuje się też Zabytkowa Kopalnia "Ignacy" z Rybnika czy Muzeum PRL-u z Rudy Śląskiej. Można zainspirować się ofertą polskich regionów i miast, np. Mazowsza, Warmii i Mazur czy miasta Jarosławia. Kilka stoisk należy do naszych czeskich i słowackich sąsiadów, którzy promują swoje regiony, do których jest niedaleko z Polski. Są i egzotyczne kierunki, jak np. Mongolia.

W trakcie targów dla odwiedzających organizowane są liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, warsztaty rzemieślnicze oraz warsztaty edukacyjne. Podczas imprezy odbywają się konferencje, prezentacje i odczyty.

Na dole są dmuchańce dla dzieci i namioty mongolskie oraz stoiska ze słodyczami. Przed stadionem stoi food truck Śląskich Smaków.

Więcej informacji na stronie: https://targi-zabrze.pl/

Tężnia solankowa w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Kończyce mają już swoją tężnię solankową. Podobna pojawi się w Maciejowie

Autor: Urszula Gołkowska

20/04/2023

Zabrze dawid kubacki

Może Cię zainteresować:

Dawid Kubacki i jego żona wychwalają Centrum Chorób Serca w Zabrzu. "Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów"

Autor: Katarzyna Pachelska

14/04/2023

Taras Minotskyi (Unia Tarnów)

Może Cię zainteresować:

Taras Minotskyi podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze! Ukraiński rozgrywający jest w tym sezonie liderem strzelców Superligi

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/04/2023