Kończyce mają już swoją tężnię solankową. Podobna pojawi się w Maciejowie

Jeszcze nie została uruchomiona, ale można ją oglądać. Jak wskazują plany, z działania nowego obiektu skorzystamy za nieco ponad miesiąc.

Tężnia solankowa w Kończycach gotowa

Dobra wiadomość dla społeczności jednej z dzielnic. Na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu przy ul. 3 Maja powstała infrastruktura, która ma pozytywnie wpłynąć na zdrowie i odporność mieszkańców. Tężnia solankowa została ukończona. Aktualnie trwają odbiory techniczne. Oficjalnego otwarcia obiektu możemy się spodziewać pod koniec maja 2023 roku. Co więcej, podoba infrastruktura powstaje także w innej dzielnicy. Z tężni skorzystają również mieszkańcy Maciejowa.

– Takich inwestycji jeszcze nie realizowaliśmy w naszym mieście. Intensywnie pracowaliśmy, aby pozyskać środki z funduszów norweskich. Wierzę, że mieszkańcy będą mogli już niedługo cieszyć się efektem naszej wspólnej pracy – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Łączna wartość inwestycji wynosi 1 336 178,18 zł. Na ten cel udało się pozyskać dotację z Funduszy Norweskich.

W Zabrzu poza strategicznymi inwestycjami, takimi jak m.in. przedłużenie alei Korfantego, budowa centrów przesiadkowych czy przygotowanie i wypełnienie specjalnej strefy ekonomicznej, realizujemy oczekiwane przez mieszkańców zadania dedykowane rekreacji, właśnie takie jak tężnie solankowe czy dwa przygotowywane właśnie wodne palce zabaw – dodaje prezydent.

Tężnie solankowe pozytywnie wpływają zwłaszcza na układ oddechowy. Inhalacje pomagają przy schorzeniach gardła, krtani i oskrzeli. Działają także profilaktycznie.