Metropolitalna Wigilia dla Samotnych odbędzie się znów w formie stacjonarnej. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym spodziewanych jest kilka tysięcy osób

Wiele miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoli, między innymi Zabrze, współorganizuje kolejną Metropolitalną Wigilię dla Samotnych. Wigilia, po przerwie spowodowanej pandemią, znów odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Fot. Facebook/ Wolne Miejsce
Wigilia dla samotnych

Tradycyjnie, 24 grudnia o godzinie 16, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wolontariusze Fundacji Wolne Miejsce, która organizuje wigilię, zaproszą do świątecznego stołu wszystkich przybyłych gości z różnych miast regionu. W tym roku spodziewanych jest 3 tysiące osób. Na wigilijnym stole znajdą się: barszcz z uszkami, karp, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, sałatka, a także ciasto i inne słodkości. Uczestnicy kolacji wigilijnej będą mogli obejrzeć sztukę przygotowaną przez wolontariuszy i harcerzy, a także wysłuchać kolęd.

Ci, którzy chcą wziąć udział w Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych powinni zgłosić się do jednego ze sklepów socjalnych „Spichlerz” i tam odebrać imienne zaproszenie. Sklepy „Spichlerz” znajdują się w Katowicach przy ul. Tysiąclecia 82 i ul. Świdnickiej 25 oraz w Tychach na pierwszym piętrze w Tyskich Halach Targowych przy al. Józefa Piłsudskiego 8. Co istotne, zaproszenie na wigilię jest jednocześnie biletem, który upoważnia do bezpłatnego przejazdu na wigilię i z powrotem na wszystkich liniach.

Już po raz kolejny organizujemy w wielu miastach Polski Wigilię dla Samotnych! Znów zaprosimy każdą potrzebującą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych – do spędzenia jej razem z nami. Każda osoba samotna, znajdująca się w ciężkiej sytuacji materialnej, zagrożona wykluczeniem społecznym będzie mogła zasiąść do wigilijnego stołu i podzielić się opłatkiem – podkreślają w Fundacji Wolne Miejsce.

Zabrzański Chór Młodzieżowy Resonans con tutti

Może Cię zainteresować:

Charytatywny koncert chóru „Resonans con tutti” dla Stowarzyszenia Samopomocy Osób Niepełnosprawnych „Zabrzanka”

Autor: Redakcja

21/12/2022

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Wielka Gala Opery i Operetki, czyli noworoczny koncert w Domu Muzyki i Tańca. Rozpoczęła się sprzedaż biletów

Autor: Magda Sincewicz

07/12/2022