Lukas Podolski z nową "fuchą" w Niemczech. W takiej roli go jeszcze nie widzieliśmy

Lukas Podolski jeszcze gra w piłkę i jest czołową postacią Górnika Zabrze, ale już od dłuższego czasu szykuje się do życia poza zawodowym sportem. Ostatnio coraz chętniej angażuje się w muzykę.

Fot. Instagram/Lukas Podolski
Podolski lukas

W tym sezonie Lukas Podolski rozegrał siedem meczów i ma trzy asysty w PKO Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze. Szału nie ma, ale też drużyna, której jest liderem, w ostatnich miesiącach przeszła solidną przebudowę. Nie zmienia to faktu, że 37-latek wciąż jest jedną z największych gwiazd w polskiej lidze.

"Poldi" jednak jest już coraz bliżej zakończenia profesjonalnej kariery. Na piłkarskiej emeryturze raczej nie będzie się nudzić, bo już od dłuższego czasu dba o to, aby mieć co robić, gdy skończą się regularne treningi i mecze ligowe.

Mistrz świata z 2014 roku bardzo dobrze radzi sobie w biznesie. Stworzył własną sieć kebabów i lodziarni, a także jest właścicielem marki odzieżowej. Dodatkowo ciągnie go do innych dziedzin życia, a ostatnio dość mocno romansuje z muzyką.

Pod koniec września media obiegła informacja, że "Poldi" będzie jednym z organizatorów festiwalu muzycznego. Chodzi o imprezę "Feelings of Happiness", która w 2023 roku odbędzie się Niemczech. To będzie wielkie wydarzenie, w którym weźmie udział 100 tysięcy miłośników elektronicznej.

ATB, Sarah Connor, Robin Schulz, Paul van Dyk... Łącznie wystąpi 37 artystów, którzy zagwarantują 40 godzin muzyki na żywo. To wszystko na terenie o powierzchni 1000 metrów kwadratowych przy torze wyścigowym Hockenheimring w Hockenheim. To będzie największy festiwal muzyczny w Niemczech.

To jednak nie wszystko, bo Podolski właśnie dostał kolejną "fuchę", która ma związek ze światem muzyki. Piłkarz Górnika został... prezenterem radiowym. Co tydzień ma prowadzić audycję wraz z Reecem Moorem.

Audycja piłkarza urodzonego w Gliwicach nazywa się "Good Vibes Only". Słuchać ją można w niemieckiej stacji bigFM. W każdą środę o 19:45 Podolski będzie puszczać muzyczne hity, a także rozmawiać z Moorem na różne tematy.

Dla 37-latka praca w mediach to nic nowego. W ubiegłym roku był jednym z jurorów w niemieckiej edycji programu "Mam Talent". Ta praca wówczas budziła duże kontrowersje, bo kibice obawiali się, że przez telewizyjny kontrakt będzie opuszczać mecze ligowe. Ostatecznie wszystko udało się pogodzić.

czytaj więcej:

Lukas podolski gornik zabrze

Gdzie jest Górnik Zabrze z tamtych dni?

Lukas Podolski był najlepszym zawodnikiem w meczu Górnik Zabrze - Cracovia

Podolski w formie, więc Górnik wygrywa. Cracovia rozbita

Podolski

Lukas Podolski odejdzie z Górnika Zabrze?

Lukas Podolski

Podolski wyjątkiem od reguły. Ślązacy z Niemiec nie wracali

Lukas Podolski strzelił przepięknego gola

Kosmiczny gol Podolskiego. Górnik zrobił to, co musiał

Nie żyje Jan Gomola

Górnik Zabrze stracił legendę. Nie żyje Jan Gomola

Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2

Górnik zatrzymany. Ten mecz nie powinien się tak skończyć