Kradł koła z samochodów. I nie tylko. 35-letni mieszkaniec Zabrza usłyszał w sumie jedenaście zarzutów

W sumie aż jedenaście zarzutów postawionych zostało 35-letniemu mężczyźnie, który w Zabrzu kradł koła z samochodów. Akt oskarżenia jest już gotowy, teraz 35-latkiem zajmie się sąd.

Fot. Policja Zabrze
Zatrzymany mężczyzna usłyszał 11 zarzutów

Jak się okazuje, mężczyzna – na przełomie września i października zeszłego roku – dokonał dziesięciu kradzieży na terenie miasta. W ciągu kilku dni swojej „działalności” spowodował straty oszacowane na ponad 15 tysięcy złotych. 35-latek wpadł dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjantów z komisariatu I.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie jedenaście zarzutów. Dziesięć dotyczy kradzieży kół, natomiast jeden – kradzieży klimatyzatora ze sklepu.

W przeszłości 35-latek był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i obecnie odbywa już za to karę pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd, a jego pobyt w zakładzie karnym zapewne się wydłuży. Za kradzieże grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, która może zostać zwiększona z uwagi na popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy – informuje zabrzańska komenda.

Zabezpieczone przez policjantów środki odurzające

Może Cię zainteresować:

Uprawiał konopie w mieszkaniu. Miał też pół kilograma amfetaminy. Trafił do aresztu na trzy miesiące

Autor: Redakcja

07/03/2023

Komisariat II policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

49-letni zabrzanin kradł w sklepie szczoteczki i maszynki do golenia. Będzie odpowiadał jak za przestępstwo

Autor: Redakcja

06/03/2023