Kolizja w Zabrzu. Po alkoholu i bez uprawnień po ulicy Krakowskiej... Sprawcą 28-latek z Gruzji

Nietrzeźwy i nieposiadający uprawnień 28-latek z Gruzji spowodował kolizję na ulicy Krakowskiej w Zabrzu. Policjanci nie zabrali mu prawa jazdy, bo... nie było czego zabierać. Za swoje przewinienia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

ARC Policja
Kolizja w zabrzu nietrzezwy gruzin na ulicy krakowskiej Easy Resize com

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 stycznia 2024 r., około godziny 20:50 przy ulicy Krakowskiej w Zabrzu. Kierujący osobowym oplem 28-letni obywatel Gruzji w nieprawidłowy sposób wykonał manewr omijania i spowodował kolizję z mercedesem. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zabrzańskiej drogówki poddali kierowcę badaniu alkomatem. Jak się okazało, miał on blisko 1 promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej - przypominają policjanci z komendy miejskiej w Zabrzu.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało. 28-letni Gruzin odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji przed sądem.

Poszukiwany 41 latek z zabrza wpadl przy kontroli drogowej

Może Cię zainteresować:

Unikał odsiadki, wpadł przy kontroli drogowej. Poszukiwany 41-latek z Zabrza trafił do aresztu. Posiedzi pół roku, ale kolejna kara w drodze

Autor: Redakcja

06/01/2024

Pijany kierowca zabrze blisko 3 promile

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca z Zabrza wjechał w rondo Sybiraków. 50-latek miał blisko 3 promile alkoholu we krwi

Autor: Redakcja

02/01/2024

Bezpieczny sylwester i nowy rok w zabrzu

Może Cię zainteresować:

Bezpieczny sylwester i Nowy Rok w Zabrzu. 22 interwencje, 2 kolizje drogowe. Policja podsumowała patrole

Autor: Redakcja

02/01/2024