Pijany kierowca z Zabrza wjechał w rondo Sybiraków. 50-latek miał blisko 3 promile alkoholu we krwi

Pomimo licznych apeli o niewsiadanie do samochodu po alkoholu, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. Za jazdę pod wpływem blisko 3 promili odpowie przed sądem 50-letni mieszkaniec Zabrza, który 30 grudnia w godzinach wieczornych wjechał w rondo Sybiraków.

Policja
Pijany kierowca zabrze blisko 3 promile

Do zdarzenia doszło w sobotę 30 grudnia 2023 r. o godzinie 20.51. Dyżurny zabrzańskiej komendy został powiadomiony, że samochód osobowy marki BMW wjechał na środek ronda Sybiraków. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Sprawcą zdarzenia okazał się 50-letni mieszkaniec Zabrza, który który mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego pojazdu.

Jak ustalili policjanci, wjeżdżając na rondo, kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków, nie opanował swojego samochodu i wjechał na środek ronda, uszkadzając przy tym dwa znaki drogowe.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej) - przypominają funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.
Policjanci przeprowadzali kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne

Może Cię zainteresować:

Policjanci przeprowadzali kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i apelują do mieszkańców o współpracę

Autor: Redakcja

29/12/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Zaginął 37-letni Mateusz z Katowic. Wyszedł z domu wczesnym ranem w Nowy Rok i od tego czasu nie ma z nim kontaktu

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2024

Byt aresztpolicyjny

Może Cię zainteresować:

8 poszukiwanych wpadło 1 dnia w Bytomiu

Autor: Redakcja Bytomski

30/12/2023