Kolejny sukces utalentowanego zabrzańskiego szachisty. Jakub Seemann został w rumuńskim mieście Mamaia mistrzem Europy

Jakub Seemann, utalentowany szachista klubu Szach Mat Zabrze, został mistrzem Europy do lat 16. European Youth Chess Championship zorganizowano w rumuńskim mieście Mamaia.

Jakub Seemann

Mistrzostwa Europy do lat 16 w szachach klasycznych odbyły się w dniach 4-15 września. Najlepszych młodych szachistów Starego Kontynentu gościła Mamaia – najstarsza i największa miejscowość wypoczynkowa w Rumunii, które jest położona nad Morzem Czarnym. Podczas European Youth Chess Championship kolejny sukces odniósł Jakub Seemann, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu i zawodnik UKS Szach Mat.

Jakub Seemann wystartował w kategorii Open U-16, w której rywalizowało w sumie 91 młodych szachistów. Aż pięciu zawodników rywalizowało o pierwsze miejsce, zaś o medalach i końcowej kolejności decydowały dogrywki. Ostatecznie złoto zdobył Jakub Seemann, drugie miejsce zajął Hiszpan Diego Macias Pino, a trzecie – Jachym Nemec z Czech. Poza podium znaleźli się Grek Dimitrios Makridis i Francuz Rajat Makkar.

Złoto mistrzostw Europy to kolejny sukces utalentowanego zabrzańskiego szachisty. W zeszłym roku Jakub Seemann wywalczył między innymi tytuł wicemistrza świata do lat 14, które także odbywały się w rumuńskiej miejscowości Mamaia.

Jakub Seemann jpg

Może Cię zainteresować:

Jakub Seemann, 14-latek z Zabrza, wywalczył dwa złote medale i jeden srebrny podczas szachowych mistrzostw Europy, które odbyły się w Grecji

Autor: Magda Sincewicz