Kolejny sukces utalentowanego zabrzańskiego szachisty. Jakub Seemann został w rumuńskim mieście Mamaia mistrzem Europy

Jakub Seemann, utalentowany szachista klubu Szach Mat Zabrze, został mistrzem Europy do lat 16. European Youth Chess Championship zorganizowano w rumuńskim mieście Mamaia.

Fot. UM Zabrze
Jakub Seemann

Mistrzostwa Europy do lat 16 w szachach klasycznych odbyły się w dniach 4-15 września. Najlepszych młodych szachistów Starego Kontynentu gościła Mamaia – najstarsza i największa miejscowość wypoczynkowa w Rumunii, które jest położona nad Morzem Czarnym. Podczas European Youth Chess Championship kolejny sukces odniósł Jakub Seemann, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu i zawodnik UKS Szach Mat.

Jakub Seemann wystartował w kategorii Open U-16, w której rywalizowało w sumie 91 młodych szachistów. Aż pięciu zawodników rywalizowało o pierwsze miejsce, zaś o medalach i końcowej kolejności decydowały dogrywki. Ostatecznie złoto zdobył Jakub Seemann, drugie miejsce zajął Hiszpan Diego Macias Pino, a trzecie – Jachym Nemec z Czech. Poza podium znaleźli się Grek Dimitrios Makridis i Francuz Rajat Makkar.

Złoto mistrzostw Europy to kolejny sukces utalentowanego zabrzańskiego szachisty. W zeszłym roku Jakub Seemann wywalczył między innymi tytuł wicemistrza świata do lat 14, które także odbywały się w rumuńskiej miejscowości Mamaia.

Jakub Seemann jpg

Może Cię zainteresować:

Jakub Seemann, 14-latek z Zabrza, wywalczył dwa złote medale i jeden srebrny podczas szachowych mistrzostw Europy, które odbyły się w Grecji

Autor: Magda Sincewicz

26/07/2022

Szachy jpg

Może Cię zainteresować:

Młodzi zabrzańscy szachiści zmieniają swoją siedzibę i 1 kwietnia przenoszą się do byłego kina Energetyk. „To nie prima aprilis”

Autor: Redakcja

29/03/2023

czytaj więcej:

Jakub Seemann został mistrzem świata dl lat 16

Jakub Seemann mistrzem świata! Wspaniałe powitanie w szkole

Szachy jpg

Młodzi szachiści przenoszą się do byłego kina „Energetyk”

Jakub Seemann jpg

14-latek z Zabrza szachowym mistrzem Europy

Jakub Bogacz

Kolejny nowy zawodnik w Górniku. Tym razem to lewoskrzydłowy

Gornik zabrze akademia bramka

Juventus, Bayern i Górnik Zabrze. Młodzież wyruszy w świat

Łukasz Podolski

Łukasz Podolski wybiera się do teatru. Na sztukę o kibicach

Górnik Zabrze przegrał z Wartą Poznań

Górnik zasłużenie przegrał na "polu ryżowym" w Poznaniu