Młodzi zabrzańscy szachiści zmieniają swoją siedzibę i 1 kwietnia przenoszą się do byłego kina Energetyk. „To nie prima aprilis”

Zabrzański klub Szach Mat zmienia swoją siedzibę. Młodzi szachiści przeniosą się do sali byłego kina „Energetyk” przy ul. Wolności pomiędzy Sztolnią Królowa Luiza i Elektrociepłownią Zabrze.

Szachy jpg

Od 1 kwietnia zmieniamy miejsce i to na jakie! Sala kinowa, sala konferencyjna i miejsce na Muzeum Szachowe. To nie prima aprilis – napisała w mediach społecznościowych Katarzyna Krajewska, prezes Stowarzyszenia Szach Mat Zabrze.

Przypomnijmy, że od października 2019 roku klub działa w siedzibie przy ulicy Wolności 266. Teraz przyszedł czas na zmianę. Klub przenosi się do sali byłego kina „Energetyk”, także przy ul. Wolności, pomiędzy Sztolnią Królowa Luiza i Elektrociepłownią Zabrze. – Znacznie lepsze warunki pozwolą na organizację zajęć na jeszcze większą skalę niż dotychczas, a szczególnie wyjątkowe turnieje odbywać się będą w Arenie Zabrze – informuje zabrzański magistrat.

Przypomnijmy, że szachowe tradycje liczą w Zabrzu już ponad 70 lat. W 1949 roku przy klubie Górnik powstała sekcja szachowa. W szachy grano jednak nie tylko w sekcji Górnika, ale też w Centrum Zabrze, MOSiR-ze Budosak (przejął sekcję Górnika) i klubie Mat Grzybowice, który zmienił się w Szach Mat Zabrze. Utalentowani zawodnicy, którzy reprezentują Szach Mat, odnoszą już sukcesy w międzynarodowych imprezach. W zeszłym roku Jakub Seemann zdobył srebrny medal mistrzostw świata juniorów do lat 14, mistrzostwo Polski do lat 18 w szachach szybkich i tytuł mistrza Europy w szachach klasycznych do lat 18!

Z sukcesami startuje również Agnieszka Ślusarczyk – mistrzyni Polski do lat 8 w szachach błyskawicznych i wicemistrzyni do lat 8 w szachach szybkich. A Zuzanna Gaszka wywalczyła brązowy medal w grupie do lat 14.

Jakub Seemann jpg

Może Cię zainteresować:

Jakub Seemann, 14-latek z Zabrza, wywalczył dwa złote medale i jeden srebrny podczas szachowych mistrzostw Europy, które odbyły się w Grecji

Autor: Magda Sincewicz

26/07/2022