Jakub Seemann, 14-latek z Zabrza, wywalczył dwa złote medale i jeden srebrny podczas szachowych mistrzostw Europy, które odbyły się w Grecji

Jakub Seemann z Zabrza został drużynowym mistrzem Europy do lat 18. Utalentowany 14-latek przywiózł z Salonik także dwa inne medale.

Jakub Seemann jpg

W lipcu Jakub Seemann został powołany do polskiej kadry w grupie wiekowej do lat 18. Wraz z reprezentacją wyjechał do Grecji – w Salonikach odbywały się mistrzostwa Europy. Młodzi Polacy w składzie: Jonasz Baum (IM – mistrz międzynarodowy, UKS Czternastka Ursus Warszawa), Maciej Czopor (FM – mistrz FIDE, Klub Szachowy Polonia Wrocław), Jan Klimkowski FM, UKS Smecz Konin) i Jakub Seemann (FM, Szach Mat Zabrze) wywalczyli tytuł mistrzowski w rywalizacji drużynowej.

Co więcej, Jakub Seemann przywiózł z Salonik dwa inne medale. Cztery dni po wywalczeniu złota w „drużynówce” 14-latek z Zabrza zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w szachach szybkich oraz złoty medal ME w szachach błyskawicznych. To wielki sukces młodego zawodnika klubu Szach Mat Zabrze.

Jakub z Grecji przywozi hat-trick medalowy: złoto w drużynowych ME do lat 18, złoto w indywidualnych ME do lat 14 Blitz i srebro w indywidualnych ME do lat 14 Rapid – podsumowała w mediach społecznościowych Katarzyna Krajewska, prezes zabrzańskiego klubu.

czytaj więcej:

Lukas podolski gornik zabrze

Gdzie jest Górnik Zabrze z tamtych dni?

267803680 301365825329396 654155028599409146 n

Odchodzi z Górnika do jednej z najlepszych lig na świecie

FOTO14

Górnik z Bułgarami na remis. Obiecująca postawa młodzieży

Pilka reczna

Piłkarze ręczni z Zabrza zagrają w mistrzostwach Europy!

Turniej eliminacyjny, Zabrze

Aż 4 drużyny młodzików z Zabrza w finale turnieju

Tour de pologne zabrze

Tour de Pologne. Zobacz trasę wyścigu i zmiany...

Rowerzysta

Wzdłuż łącznika Korfantego-Brygadzistów...