Jakub Seemann, 14-latek z Zabrza, wywalczył dwa złote medale i jeden srebrny podczas szachowych mistrzostw Europy, które odbyły się w Grecji

Jakub Seemann z Zabrza został drużynowym mistrzem Europy do lat 18. Utalentowany 14-latek przywiózł z Salonik także dwa inne medale.

Jakub Seemann jpg

W lipcu Jakub Seemann został powołany do polskiej kadry w grupie wiekowej do lat 18. Wraz z reprezentacją wyjechał do Grecji – w Salonikach odbywały się mistrzostwa Europy. Młodzi Polacy w składzie: Jonasz Baum (IM – mistrz międzynarodowy, UKS Czternastka Ursus Warszawa), Maciej Czopor (FM – mistrz FIDE, Klub Szachowy Polonia Wrocław), Jan Klimkowski FM, UKS Smecz Konin) i Jakub Seemann (FM, Szach Mat Zabrze) wywalczyli tytuł mistrzowski w rywalizacji drużynowej.

Co więcej, Jakub Seemann przywiózł z Salonik dwa inne medale. Cztery dni po wywalczeniu złota w „drużynówce” 14-latek z Zabrza zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w szachach szybkich oraz złoty medal ME w szachach błyskawicznych. To wielki sukces młodego zawodnika klubu Szach Mat Zabrze.

Jakub z Grecji przywozi hat-trick medalowy: złoto w drużynowych ME do lat 18, złoto w indywidualnych ME do lat 14 Blitz i srebro w indywidualnych ME do lat 14 Rapid – podsumowała w mediach społecznościowych Katarzyna Krajewska, prezes zabrzańskiego klubu.

czytaj więcej:

Podolski lukas

Lukas Podolski z nową "fuchą" w Niemczech

Gornik zabrze stadion

Czołowy piłkarz Górnika może wyjechać do Włoch

Nowe boisko piłkarskie w Zabrzu

Nowe boisko w mieście

Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok 1:2

Górnik zatrzymany. Ten mecz nie powinien się tak skończyć

Łukasz Podolski, gwiazda Górnika Zabrze

1948 kibiców Górnika Zabrze dostanie zniżkę na koszulkę

Ernest Wilczek

Górnik Zabrze stracił legendę. Nie żyje Erwin Wilczek

Transparent na stadionie Legii

"W Zabrzu śmierdzi i bieda". Chamskie zachowanie fanów Legii