Kierownik restauracji przekombinował. Przywłaszczył sobie prawie 90 tys. zł utargu

Zamiast dbać, by interes szedł jak najlepiej, on okradał swoje miejsce pracy. Zabrzanin, kierownik restauracji w Tychach, został oskarżony o kradzież prawie 90 tys. złotych, pochodzących z utargu.

Policja Śląska
Zlodziej zabrze

Pod koniec września 2023 roku mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tyskiej komendy zatrzymali 38-letniego mężczyznę, podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy z utargu jednej z miejscowych restauracji.

Śledczy ustalili, że mieszkaniec Zabrza, który pracował jako kierownik lokalu, przez ponad dwa miesiące, z różnych powodów, odwoływał telefonicznie firmę konwojującą, która zgodnie z umową raz w tygodniu miała odbierać pieniądze pochodzące z utargu. W ten sposób nieuczciwy pracownik przywłaszczył sobie ponad 87 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów kradzieży pieniędzy, przyznając się do zarzucanych mu czynów. Decyzją prokuratora wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi 5 lat więzienia, a o wymiarze kary zdecyduje teraz sąd.

Policjanci zatrzymali 34-latka, który spowodował kolizję na A4

Może Cię zainteresować:

Spowodował kolizję na A4. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i promil alkoholu w organizmie! Chciał uciec, ale...

Autor: Redakcja

03/10/2023

Otwarcie nowego odcinka alei Korfantego w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Przedłużenie alei Korfantego oficjalnie otwarte. Inwestycja zakończyła się wcześniej niż planowano

Autor: Redakcja

29/09/2023

Policja Zabrze komisariat V

Może Cię zainteresować:

Znęcał się nad swoją byłą partnerką, napadł na nią i ukradł jej pieniądze. 17-latkowi grozi teraz kara nawet do 12 lat więzienia

Autor: Redakcja

29/09/2023