Kiedy zakończy się budowa wiaduktu na Roosevelta? Jest graniczna data dla tej inwestycji

Prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ulicy Roosevelta mają zostać zakończone do 30 listopada. – Rozpoczynają się prace związane z zabudową materacy odciążających za przyczółkami oraz robotami ziemnymi związanymi z zasypkami przyczółków – informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Fot. FB/ Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu
Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Roosevelta

Prace polegające na zabudowie materacy odciążających za przyczółkami oraz robotami ziemnymi związanymi z zasypkami przyczółków mają umożliwić ustawienie dźwigu ważącego ok. 350 ton do montażu ok. 32-tonowych belek za przyczółkiem od strony Gliwic. – Montaż belek nastąpi z początkiem września 2023 roku. Termin został wstępnie uzgodniony z zarządcą linii kolejowych nr 672 i 141 tj. PKP PLK ZLK w Tarnowskich Górach, zgodnie z obowiązującym regulaminem ze 105 dniowym wyprzedzeniem. Planowane zakończenie robót budowlanych i oddanie wiaduktu do ruchu nastąpi do 30 listopada br. – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu

Przypomnijmy, że na początku 2022 roku prace przy przebudowie wiaduktu na ul. Roosevelta zostały wstrzymane na wiele miesięcy z powodu kolizji starych fundamentów przyczółków wiaduktu z torami, którą stwierdzono dopiero podczas prac rozbiórkowych. Jak się okazało, brakowało dokumentacji archiwalnej obiektu z lat 60. i 70. Prace zostały wznowione we wrześniu zeszłego roku – po pozyskaniu wszystkich niezbędnych uzgodnień i zgody na zamknięcia torów od zarządcy, PKP PLK SA. W styczniu tego roku rozpoczęły się natomiast prace związane między innymi z rozbiórką starego fundamentu i stworzeniem przyczółka od strony Gliwic. Z kolei w marcu Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu informował, że zakończyły się prace zbrojarskie nowego przyczółka, kontynuowano ponadto betonowanie fundamentu pod nowy przyczółek.

Już w maju prace weszły w kolejny etap: odtwarzania toru kolejowego od strony Gliwic i przywracania ruchu pociągów. Dodajmy, że inwestycja kosztuje około 14 milionów złotych.

Tężnia w Kończycach

Może Cię zainteresować:

Tężnia solankowa w Kończycach już gotowa. Oficjalne otwarcie w najbliższy weekend. Wkrótce uruchomiona zostanie też tężnia w Maciejowie

Autor: Redakcja

14/06/2023

Część ulicy Mickiewicza została zamknięta

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa przedłużenia alei Korfantego, w Mikulczycach wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Co się zmieniło?

Autor: Redakcja

12/06/2023