Juventus, Bayern, Ajax i Górnik Zabrze. Młodzi piłkarze zagrają w wielkim turnieju

To będą niezapomniane święta wielkanocne dla młodych piłkarzy Górnika Zabrze. Drużyna U-12 weźmie udział w słynnym turnieju, który uchodzi za jeden z najlepszych na świecie. Na liście potencjalnych rywali jest pełno wielkich klubów.

Fot. Facebook/Akademia Piłkarska Górnika Zabrze
Gornik zabrze akademia bramka

Pierwsza drużyna Górnika Zabrze jest w poważnym kryzysie, ale zupełnie inna atmosfera panuje w klubowej akademii. 14-krotny mistrz Polski dużą uwagę przykłada do rozwoju młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mają stanowić o sile seniorskiego zespołu.

Górnik Zabrze w słynnym Izmir Cup

Ostatnio widać, że zabrzanie coraz chętniej wysyłają swoją młodzież na międzynarodowe turnieje, aby tam zbierała cenne doświadczenie. W grudniu drużyna z rocznika 2011 pojechała do Niemiec, gdzie rywalizowała m.in. z Juventusem, FC Porto, Olympique Marsylia i Standardem Liege. Niebawem ten sam zespół znowu wyruszy w świat.

Górnik właśnie ogłosił, że drużyna U-12 wystartuje w turnieju Izmir Cup. To jedna z najlepszych tego typu imprez na świecie i przyciąga mnóstwo wielkich klubów. Wystarczy tylko spojrzeć na aktualną listę drużyn, z którymi młodzi gracze z Zabrza mogą się zmierzyć.

Juventus FC, FC Porto, Leicester City, Manchester City, Ajax Amsterdam, Benfica Lizbona, Bayern Monachium i... wiele, wiele innych. W jednym miejscu spotkają się najlepsze europejskie akademie, więc Górnik Zabrze będzie mógł sprawdzić, jak wypada jego szkolenie na tle tak silnych drużyn.

Górnik Zabrze z Izmir Cup 2023
Górnik Zabrze z Izmir Cup 2023

Z pewnością w tym wszystkim macza swoje palce Lukas Podolski. To jego nazwisko sprawia, że zabrzanom łatwiej dostać się na tak prestiżowe imprezy. W Turcji do dzisiaj jest wielką gwiazdą, a fani pamiętają o jego dwuletnim pobycie w Galatasaray Stambuł.

Turniej Izmir Cup 2023 ma się odbyć w trakcie świąt wielkanocnych. W zawodach mają wziąć aż 64 akademie.