Hubertus, czyli gonitwa za lisem w Ośrodku Jeździeckim MOSiR. Będą też atrakcje dla najmłodszych

Jest świętem myśliwych, leśników i jeźdźców. Po raz pierwszy obchodzono je ok. 1444 roku. Organizowane jest na początek sezonu polowania jesienno-zimowego, a jego obchody mają zapewnić dobre wyniki. Hubertus, bo o nim mowa, obchodzony jest także w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Fot. UM Zabrze
Hubertus Zabrze

Tradycyjnie odbędzie się też w Zabrzu. Miłośnicy gonitwy za lisem spotkają się w najbliższą sobotę, 7 października na terenie Ośrodka Jeździeckiego MOSiR Maciejówka na Kąpielisku Leśnym przy ul. Srebrnej 10. Kolejna edycja święta Hubertus, przygotowywana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz Klub Jeździecki Maciejówka MOSIR Zabrze, została objęta honorowym patronatem prezydent Zabrza.

Nie tylko dorośli będą mogli liczyć na rozrywkę. Przygotowano też masę atrakcji dla dzieci.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 12.00. Gonitwa za lisem w wykonaniu juniorów odbędzie się o godz. 12.15, a w wykonaniu seniorów o godz. 13.00. Swoją konkurencję będą mieli również najmłodsi uczestnicy Hubertusa, których organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w licznych grach i zabawach, m.in. w szukaniu liska o godz. 13.00 – informuje zabrzański magistrat.

O godz. 14.00 odbędą się zawody skokowe. I tu jeźdźcy będą musieli wykazać się nie lada zręcznością. Prócz tego, publiczność będzie mogła także podziwiać pokazy Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej.

Zabytkowy ratusz przy ulicy Tarnopolskiej w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Dwa zabrzańskie zabytki z początków XX wieku zostaną odrestaurowane. Miasto na ich remont dostanie 7 milionów złotych

Autor: Redakcja

28/09/2023

XI Międzynarodowy Festiwal im Krzysztofa Pendereckiego

Może Cię zainteresować:

XI Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego: filharmonia i industrialne przestrzenie. „Porywający program złożony był z arcydzieł muzyki poważnej”

Autor: Redakcja

25/09/2023