Górnik Zabrze już ma plany na zimę. Będą dwa zagraniczne wyjazdy

Piłkarze Górnika Zabrze w styczniu będą trochę podróżować po świecie. Najpierw spędzą kilka dni w Niemczech, a potem czeka ich dłuższe zgrupowanie w Turcji.

Fot. Facebook/Górnik Zabrze
Gornik zabrze trening

Górnik Zabrze mocno rozczarował w pierwszej części sezonu w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Bartoscha Gaula rundę jesienną ukończyli na 12. miejscu. Są powody do niepokoju, bo zabrzanie mają tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Sztab szkoleniowy ma nad czym pracować ze swoimi zawodnikami. Dlatego Górnik wciąż trenuje i gra sparingi. Pierwszy poligowy test wypadł okazale, bo udało się ograć I-ligową Odrę Opole 4:1. Dwa gole strzelił Piotr Krawczyk, a po jednym dołożyli Szymon Włodarczyk i Lukas Podolski.

W grudniu Górnik rozegra jeszcze dwa mecze testowe. Najpierw z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2.12), a potem z Miedzią Legnica. 11 grudnia piłkarze udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną, która potrwa do 1 stycznia.

Przygotowania do rundy wiosennej ruszą pełną parą wraz z początkiem 2023 roku. Piłkarze na nudę nie będą narzekać. 6 stycznia drużyna wyleci do Niemiec, a tam 7 stycznia najpierw rozegra sparing z Rot-Weiss Essen (13. miejsce w niemieckiej III lidze). Dzień później przedstawiciela Ekstraklasy zobaczymy w turnieju halowym w Gummersbach.

Po powrocie z Niemiec Górnik błyskawicznie uda się na kolejny obóz. 10 stycznia zabrzanie wylecą do tureckiego Belek. Na razie nie są znane drużyny, z którymi podopieczni Gaula będą grać w Turcji.

Górnik Zabrze pierwszy mecz ligowy w 2023 roku rozegra 30 stycznia. Na początek zmierzy się na wyjeździe z Cracovią.