Górnik pożegnał Turcję remisem. Strzelił Podolski

Górnik Zabrze kończy tureckie zgrupowanie w dobrych nastrojach. Podopieczni Jana Urbana w trzech sparingach nie zeszli z boiska pokonani. W ostatnim meczu kontrolnym jednak było nerwowo.

IMG 5918

Przez dwanaście dni piłkarze Górnika Zabrze trenowali w tureckim Belek. Pogoda dopisywała, choć pod koniec zgrupowania postraszyło śniegiem i niższymi temperaturami. Tym samym zawodnicy mogli zasmakować tego, co czeka ich po powrocie do Polski.

Górnik przegrywał 0:2

Ostatnim akcentem obozu był sparing z przedstawicielem ukraińskiej ekstraklasy PFK Ołeksandriją. Trener Jan Urban wystawił skład, który może być zbliżony do tego, który zobaczymy w pierwszym meczu ligowym w 2022 roku.

Początkowo szkoleniowiec nie mógł być zadowolony z postawy swoich zawodników. Błędy indywidualne w kryciu sprawiły, że Ukraińcy po 29 minutach prowadzili już 2:0. Na szczęście zabrzanie mają w swoich szeregach Lukasa Podolskiego, który potrafi podnieść zespół w trudnych momentach.

"Poldi" w 34. minucie strzelił kontaktowego gola. Były mistrz świata lewą nogą uderzył po ziemi z linii pola karnego i w ten sposób zaskoczył bramkarza. W pierwszej połowie więcej bramek już nie zobaczyliśmy.

Górnik ostatecznie zdołał wywalczyć remis. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę tradycyjnie zamienił Jesus Jimenez. Tym samym zabrzanie zakończyli zgrupowanie w Belek jako niepokonana drużyna. Wcześniej zespół Urbana zremisował z Lewskim Sofia (1:1) i pokonał Bałtikę Kaliningrad (2:1).

- Po sparingach mogę powiedzieć, że to, co chcieliśmy zrobić, to zrobiliśmy. Próbowaliśmy również zagrać czwórką z tyłu, tak, aby dopracować również ten system. Musimy być przygotowani na różne warianty, bo różne rzeczy mogą się przydarzyć. W zgrupowaniu brała również udział klubowa młodzież, która naprawdę fajnie się zaprezentowała. Nie obniżają poziomu treningu, to jest niesamowicie istotne. Mnie osobiście cieszy ich zaangażowanie, zapał i radość z trenowania - podsumowuje na oficjalnej stronie trener Urban.

Zabrzanie zakończyli pobyt w Turcji i za chwilę od razu biorą się do pracy. W sobotę 29 stycznia rozegrają ostatni sparing tej zimy, w którym rywalem będzie I-ligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Z kolei już 5 lutego Górnik Zabrze zmierzy się ze Stalą Mielec w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.