Górnik poleciał do Turcji z nowym piłkarzem. To melodia przyszłości

Górnik Zabrze zamienił zimną Polskę na znacznie cieplejszą Turcję. Trener Jan Urban zabrał ze sobą 25 piłkarzy, a w tym gronie znalazł się jedyny do tej pory zimowy nabytek.

Fot. gornikzabrze.pl/Bartek Perek
C6

W Zabrzu praca wre, bo wielkimi krokami zbliża się wznowienie rozgrywek w PKO Ekstraklasie. Na razie nikt z Górnika nie odszedł, a to w tej chwili najlepsza wiadomość dla kibiców. Sytuacja jednak w każdej chwili może się zmienić.

Talent z III ligi w Górniku

Trener Jan Urban stara się nie przejmować plotkami i skupia się na codziennej pracy. Przed nim bardzo ważny okres, bo wraz z drużyną wyleciał na zgrupowanie w Turcji. Zabrzanie w Belek będą przebywać od 15 do 27 stycznia.

W kadrze znalazło się 25 zawodników, a w tej grupie jest Jan Ciućka. To jedyny jak dotąd transfer Górnika tej zimy. 18-latek przyszedł z III-ligowego Rekordu Bielsko-Biała.

- Sięgamy po kolejnego młodego piłkarza, bo jest to ważnym elementem polityki kadrowej Górnika. Przed Janem jeszcze bardzo dużo pracy, by trafić do pierwszej drużyny, ale podobnie było z wieloma jego poprzednikami, którzy dzięki pracy, wytrwałości i zaangażowaniu sztabu szkoleniowego przebili się do kadry meczowej. Pokazuje to dobitnie również bieżący sezon. Liczymy, że kariera Janka potoczy się podobnym torem, jak chociażby Krzysztofa Kubicy - mówi na oficjalnej stronie Roman Kaczorek, szef skautingu w zabrzańskim klubie.

Ciućka występuje na pozycji napastnika. Jesienią strzelił osiem goli w III lidze. Wprawdzie na obóz do Turcji poleciał, ale wszystko wskazuje na to, że na razie będzie przede wszystkim wzmocnieniem dla drużyny rezerw.

Górnik Zabrze podczas tureckiego zgrupowania ma rozegrać trzy sparingi. Rywalami będą kolejno: Lewski Sofia (18.01), Bałtika Kaliningrad (22.01) i PFK Ołeksandrija (26.01).

Kadra Górnika Zabrze na obóz w Turcji.

Bramkarze: Grzegorz Sandomierski, Daniel Bielica, Paweł Sokół.
Obrońcy:
Robert Dadok, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janža, Dariusz Pawłowski, Kacper Michalski, Jakub Szymański, Przemysław Wiśniewski, Krzysztof Wingralek.
Pomocnicy:
Mateusz Cholewiak, Adrian Dziedzic, Krzysztof Kubica, Alasana Manneh, Bartosz Nowak, Jean Mvondo, Dariusz Stalmach, Nikodem Zielonka.
Napastnicy: Jan Ciućka, Jesús Jiménez, Piotr Krawczyk, Lukas Podolski, Vamara Sanogo.

czytaj więcej:

Van den hurk gornik zabrze

Górnik ruszył na polowanie. Ci piłkarze uratują Ekstraklasę?

Nowy piłkarz Górnika Zabrze Dani Pacheco

Grał w Barcelonie i Liverpoolu. To nowy transfer Górnika

Nemanja Cović może trafić do Górnika Zabrze

To on zastąpi Jimeneza w Górniku? Grał w kadrze Serbii

272278323 4883800105014212 3435204751201789917 n

To już przesądzone. Górnik Zabrze traci gwiazdę

259761433 4648001125260779 8396282296337476623 n

Górnik rewolucji nie uniknie. Czołowi piłkarze chcą odejść!

Podolski

Lukas Podolski odejdzie z Górnika Zabrze?

Jimenez

Górnik Zabrze już zimą może stracić gwiazdę