Firma z Republiki Południowej Afryki inwestuje w Zabrzu. Powstanie park magazynowy, jest już pierwszy najemca

Fortress Real Estate Investments Limited, firma z siedzibą w Republice Południowej Afryki, która specjalizuje się w sektorze nieruchomości logistycznych i handlowych, rozpoczyna tworzenie w Zabrzu parku magazynowego o powierzchni 77 500 metrów kwadratowych.

Materiały prasowe
Fortress rozpoczyna realizację parku logistycznego w Zabrzu

Fortress Logistics Park Zabrze działać będzie w odległości 4,5 km od węzła autostrady A1, co ma zapewnić dobre połączenie z głównymi szlakami komunikacyjnymi regionu. Będzie to nowoczesny park logistyczny klasy A i kolejna inwestycja Fortress na rynku europejskim, ponieważ spółka posiada już nieruchomości w Stargardzie, Bydgoszczy, Głuchowie pod Łodzią oraz Bukareszcie. Inwestycja w Zabrzu będzie jednak pierwszą w Europie, przy której realizacji Fortress będzie zarówno inwestorem parku, jego deweloperem, asset managerem jak i właścicielem.

W ramach pierwszego etapu zabrzańskiej inwestycji powstanie obiekt o powierzchni około 23 000 mkw., który ma zostać oddany do użytku w II kwartale 2024 r. Jak podkreśla inwestor, budynek będzie spełniać najwyższe standardy środowiskowe i techniczne. Zostanie wyposażony m.in. w panele fotowoltaiczne, inteligentny system monitorowania energii, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz oświetlenie LED. Docelowo Fortress zamierza uzyskać dla obiektu certyfikat BREEAM New Construction Excellent.

Wiadomo już, że pierwszym najemcą parku będzie LIT Logistyka Polska. Firma jest częścią niemieckiej grupy LIT A.G., która od ponad 30 lat świadczy usługi logistyczne na rynku europejskim. Spółka podpisała długoterminową umowę najmu na około 11 600 mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowej w zabrzańskim parku, obejmującą też część biurowo-socjalną.

Wizualizacja projektu drogi

Może Cię zainteresować:

Obwodnica ma zmienić układ komunikacyjny Zabrza. Umowa na projekt została podpisana. „Zabrze stanie się bardziej przyjazne kierowcom”

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/06/2023

Stadion im Ernesta Pohla w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Warta niemal 46 milionów złotych umowa została podpisana. Wykonawca ma 12 miesięcy na budowę ostatniej trybuny Areny Zabrze

Autor: Grzegorz Lisiecki

20/06/2023