Dziewięciu pijanych kierujących, także na rowerach i hulajnodze. „Rekordzista” miał 1,5 promila, jego samochód wypadł z drogi

Od piątku zabrzańscy policjanci zatrzymali dziewięciu kierujących pod wpływem alkoholu. Sześciu prowadziło samochody, dwóch jechało na rowerze, zaś jeden – hulajnogą.

Fot. Policja Zabrze
Policjanci podczas kontroli drogowej

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak i rowerzyści oraz użytkownicy elektrycznych hulajnóg, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Zabrzańscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących – informuje zabrzańska komenda.

Od piątku do wtorku policjanci z wydziału ruchu drogowego zabrzańskiej komendy zatrzymali dziewięciu kierowców będących pod wpływem alkoholu. „Rekordzista” został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Kopalnianej. 29-letni obywatel Kazachstanu kierujący skodą wypadł z drogi. Samochód przewrócił się na bok – na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się okazało po badaniu trzeźwości, 29-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego – podkreślają w komendzie.

Karetka

Może Cię zainteresować:

Zabrze. W karetce pogotowia 18-letnia pacjentka kopała i biła ratowników medycznych

Autor: Katarzyna Pachelska

28/04/2023

Przejażdżka rowerem to przyjemność ale nie po alkoholu

Może Cię zainteresować:

Alkohol i rower? Mieszkańca Zabrza takie połączenie będzie słono kosztować. 57-latek miał ponad 1,68 promila

Autor: Redakcja

28/04/2023