Dzień pod znakiem kontroli w komunikacji miejskiej. Policjanci sprawdzali maseczki u pasażerów tramwajów

W piątek, 5 listopada, od rana - zabrzańscy policjanci wraz z inspektorami Nadzoru Ruchu Tramwajów Śląskich prowadzili kontrole w "bankach". Oczywiście chodzi o stosowanie się do obowiązku zakładania maseczek ochronnych.

Policja Zabrze
Policjanci z Zabrza prowadzą kontrole w tramwajach

Środki komunikacji publicznej, placówki handlowe, zamknięte miejsca publiczne - w związku z rosnącymi liczbami dobowych zachorowań na COVID-19 - są stale na celowniku mundurowych. Dziś kontrolowane były tramwaje. Ale policjanci połączyli akcję z profilaktyką - pasażerom wręczali też odblaski, które w obecnym okresie - szybko zapadających ciemności - niejednemu pieszemu mogą uratować życie.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w komunikacji publicznej, sklepach, kinach, galeriach handlowych i innych miejscach zgromadzeń. Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień - rano minister zdrowia poinformował o 15.900 nowych przypadkach. Niestosowanie się do pandemicznych zaleceń może skutkować mandatem karnym.

- Nasi funkcjonariusze nie tylko kontrolują wyrywkowo placówki handlowe na terenie miasta i środki komunikacji publicznej, ale również reagują na informacje od mieszkańców - były już przypadki telefonów od klientów sklepów z informacją, że ktoś nie zakłada maseczki - mówi mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej komendy.

Wczoraj, podczas 34 interwencji, zabrzańscy policjanci nałożyli aż 20 mandatów za niestosowanie się do obowiązku noszenia maseczki ochronnej.