Drugi koncert Zabrze Summer Festival 2023 już w weekend. Na scenie między innymi Mezo, Verba i Farba

W niedzielę, 13 sierpnia, na parkingu CH Platan odbędzie się drugi koncert Zabrze Summer Festival 2023. Początek o godzinie 16.

Fot. FB/ Miasto Zabrze
Zabrze Summer Festival 2023

Po deszczowych dniach w weekend znów zrobi się słonecznie i upalnie. To dobra informacja dla tych, którzy wybierają się na drugi koncert Zabrze Summer Festival 2023. W niedzielę, na parkingu przy Centrum Handlowym Platan, znów będzie można na żywo posłuchać polskiej muzyki. Przypomnijmy, że pierwszy koncert Zabrze Summer Festival 2023 odbył się w lipcu. Teraz pora na koncert numer 2.

Koncert rozpocznie się o godzinie 16, a jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Verba, prezentujący różne style muzyczne – od house, elektro i jungle, po pop. Warto przypomnieć, że Verba ma na swoim koncie Superjedynkę za utwór „Mogliśmy". Później wystąpi zespół Sumptuastic. Grupa nagrała sześć albumów, a krążek „Bez ciemności nie ma słów” zyskał status złotej płyty. Grupa wystąpiła dwukrotnie na Sopot Festival – w 2006 i 2007 roku.

Trzecim artystą, który wystąpi w niedzielę w Zabrzu jest Mezo. To laureat takich nagród, jak Eska Music, Viva Comet oraz Superjedynka, był także nominowany m.in. do Fryderyka. Dwa jego utwory – „Sacrum” (z gościnnym występem Kasi Wilk) oraz „Ważne” (z Kasią Wilk i Tabb) słyszeli chyba wszyscy. O godz. 19.30 na scenie pojawi się grupa Farba. Sławę zespołowi przyniósł utwór „Chcę tu zostać”, który dotąd został wyświetlony na platformie YouTube ponad 58 mln razy.

Na koniec drugiego koncertu Zabrze Summer Festival 2023 wystąpi Jamal (godz. 20.30), zespół tworzący muzykę z pogranicza reggae, dancehall oraz muzyki niezależnej (początkowo tworzył również w gatunku hip-hop). Grupa ma na koncie pięć albumów, a ostatni wydany został w 2019 roku („Czarny motyl”). Krążek „Miłość” uzyskał status złotej płyty.

Dodajmy, że kolejne koncerty zaplanowane są na 25 sierpnia (wystąpią Kubańczyk, Smolasty oraz B.R.O – Next Level) oraz 26 sierpnia (Prisoners Show, Bueno Clinic, Michał Lazar).

– Oprócz występów czołowych, polskich artystów estradowych, festiwal zapewni wiele innych atrakcji, w tym m.in. występy lokalnych zespołów muzycznych, konkursy, miasteczko rozrywki z dmuchańcami oraz punkty gastronomiczne. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny – zapowiadają organizatorzy, czyli Imprezowy Kartel oraz CH Platan.
Carnall Festival 2023 DJ MC

Może Cię zainteresować:

„Świeże Brzmienie” już w sobotę w strefie Carnall. Na małej scenie wystąpi DJ MC. A co nas czeka w kolejne weekendy?

Autor: Redakcja

28/07/2023

Carbon Silesia Festival 2022

Może Cię zainteresować:

Carbon Silesia Festival w Sztolni Królowa Luiza. „To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni”

Autor: Redakcja

22/06/2023