Carbon Silesia Festival w Sztolni Królowa Luiza. „To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni”

W piątek i sobotę, 23-24 czerwca, odbędzie się Carbon Silesia Festival – w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. – To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni starej kopalni – podkreślają organizatorzy.

Fot. Radosław Kaźmierczak
Carbon Silesia Festival 2022

Carbon Silesia Festival 2023 to dwa dni grania, trzy sceny muzyczne i ponad 40 wykonawców. Jak podkreślają organizatorzy, festiwal został tak zaplanowany, aby maksymalizować muzyczne wrażenia każdego z uczestników. Na miejscu będzie także food market oraz strefa chill z dodatkowymi, dziennymi aktywnościami. – W tym duchu powstała inicjatywa Carbon by Day, czyli dzienna impreza i możliwość darmowego zwiedzania muzeum dla uczestników festiwalu. Muzeum w Sztolni Królowa Luiza, która bezapelacyjnie znajduje się na liście najciekawszych i najważniejszych obiektów muzealnych w Polsce. Polecamy też Carbon Art Zone – wystawę prac młodych artystów oraz Carbon Academy, czyli warsztaty i panele poświęcone dj-owaniu i muzyce elektronicznej – wyjaśniają organizatorzy

No dobrze, a kto wystąpi w Sztolni Królowa Luiza? Z okazji Carbon Silesia Festival do Zabrza przyjadą czołowi przedstawiciele światowej sceny elektronicznej. Co znajdziemy w festiwalowym programie? Na scenie głównej wystąpi austriacka grupa HVOB - i to w wersji live w pełnym koncertowym składzie. Inną gwiazdą będzie Boys Noize – pochodzący z Niemiec DJ i producent, zdobywca nagrody Grammy. Kto jeszcze wystąpi w Zabrzu? Na scenie pojawi się Erol Alkan, producent i DJ z Londynu, a po nim wystąpi gwiazda jego wytwórni Phantasy Sound – Brazylijka Terr. Wydarzeniem będzie występ Lindstrøma. Norweg zagra live na swoich analogowych syntezatorach. Wystąpi też HOSH, gwiazda niemieckiej wytwórni Diynamic, współautor przeboju „Midnight (The Hanging Tree)”. Z kolei z Tel Awiwu przyleci najbardziej znana izraelska grupa – duet Red Axes, natomiast fanom melodic house i techno na pewno spodoba się występ Włocha Undercatta. Będzie też Johannes Albert, producent i DJ z Berlina.

Znajdzie się też kolejna atrakcja dla fanów drum and bassu – na festiwalu zagra angielski producent i DJ, czyli Break. Podczas występu wspierać go będzie MC Rage. – Dużym wydarzeniem będzie też występ DRS, który stanie na scenie wspólnie z DJ-em Doggerem. Na festiwalu będzie miksować płyty mieszkający w Berlinie Michal Zietara. Polską scenę reprezentować będą m.in. RYSY, Kamp!, Bokka, Niemoc i czołówka polskich DJ-ów – zapowiadają organizatorzy festiwalu.

Industriada 2023 w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Industriada 2023 w Zabrzu. W Kopalni "Gudio" 320 metrów pod ziemią odsłonięto... mural

Autor: Redakcja

18/06/2023

Luxtorpeda przyjedzie do Zabrza

Może Cię zainteresować:

Dużo rocka i bluesa w Zabrzu – druga edycja Carnall Festivalu w Sztolni Królowa Luiza coraz bliżej. Wiadomo już, kto wystąpi na scenie

Autor: Magda Sincewicz

24/06/2022