Czołowy piłkarz Górnika może wyjechać do Włoch

Górnik Zabrze lada moment może stracić kolejnego kluczowego zawodnika. Tym razem pojawiła się kusząca oferta z włoskiego klubu. Chodzi o transfer Krzysztofa Kubicy.

Fot. Facebook/Górnik Zabrze
Gornik zabrze stadion

Tegoroczne letnie okno transferowe nie jest łatwe dla Górnika Zabrze. Klub stracił już kilku czołowych zawodników. Adrian Gryszkiewicz trafił do niemieckiego Paderborn, Bartosz Nowak gra w Rakowie Częstochowa, Przemysław Wiśniewski przeniósł się do włoskiej Venezi, a Higinio Marin wrócił do Hiszpanii, gdzie gra w Albacete Balompie.

Bardzo możliwe, że na tym nie koniec odejść. Włoskie media poinformowały, że na Półwysep Apeniński może przeprowadzić się Krzysztof Kubica. 22-latkiem zainteresowało się Benevento Calcio.

Włosi już są w trakcie rozmów z Górnikiem. W tym przypadku plus jest taki, że Kubica ma ważny kontrakt, więc zabrzanie na jego sprzedaży mogą nieźle zarobić. Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty ustalił, że klub z Roosevelta może otrzymać nawet 1,5 mln euro, czyli ponad 7 mln złotych.

Jeżeli Benevento spełni oczekiwania Górnika, to transfer pewnie dojdzie do skutku, bo drugiej takiej okazji może nie być. Także sam Kubica pewnie chętnie spróbuje sił w silniejszej lidze. Tym bardziej że na miejscu spotka rodaka, bo zawodnikiem Benevento wciąż jest Kamil Glik.

Kubica w tym sezonie rozegrał trzy spotkania w PKO Ekstraklasie. Rewelacyjne w jego wykonaniu były poprzednie rozgrywki, gdy strzelił dziewięć bramek z czego aż osiem głową.