COVID dopadł zawodników Piasta. Derbów z Górnikiem nie będzie

Pucharowy hit Piast Gliwice - Górnik Zabrze nie odbędzie się 30 listopada. Spotkanie zostało odwołane z powodu wykrycia koronawirusa w gliwickiej drużynie.

Fot. unsplash.com
Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze odwołany

Mecze Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze zawsze elektryzują kibiców obu drużyn. Do ich bezpośredniego starcia miało dojść już we wtorek 30 listopada. Kluby z Górnego Śląska trafiły na siebie w 1/8 finału Pucharu Polski.

Pucharowego hitu nie będzie

Piłkarskiego święta jednak nie będzie w planowanym terminie. W poniedziałek 29 listopada pojawił się oficjalny komunikat ws. odwołania spotkania. Problemem okazał się koronawirus, którego wykryto u niektórych zawodników Piasta.

"W związku z przekazaną przez klub Piast Gliwice informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia zawodników wirusem SARS-CoV-2, zaplanowany na 30 listopada (wtorek) mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski między drużynami Piast Gliwice - Górnik Zabrze, został przełożony" - informuje PZPN.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy hitowy mecz zostanie rozegrany. Możliwe, że dopiero w 2022 roku. Na razie nie ma pośpiechu, bo ćwierćfinały Pucharu Polski są zaplanowane na 2 marca.

Dla Górnika mimo wszystko jest to dobra wiadomość. Podopiecznych Jana Urbana czeka ligowy maraton i to z bardzo mocnymi rywalami. Zabrzanie od 3 do 19 grudnia będą walczyć o punkty w PKO Ekstraklasie kolejno ze Śląskiem Wrocław, Pogonią Szczecin, Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań.

Klub z Roosevelta ostatnio prezentuje się w lidze bardzo dobrze. Górnik Zabrze wygrał z Legią Warszawa (3:2) i Górnikiem Łęczna (2:1), dzięki czemu awansował na 9. miejsce w tabeli.

czytaj więcej:

Kks kalisz gornik zabrze pp

W lidze z górki, w pucharze klapa. Wstydliwa wpadka Górnika

Pol

Podolski w końcu się odblokował. Górnik królem klasyków

Gornik

Górnik bezlitosny dla rywali. Idealny początek roku

Lentner roman gornik zabrze

Złe wieści z Berlina. Legenda Górnika Zabrze ciężko choruje

1200px Ernest Pohl Stadium Zabrze 2

Reprezentacja Polski zagra w Zabrzu. Bilety kosztują grosze

FOTO13

Górnik Zabrze wciąż niepokonany w Turcji

Podolski

Lukas Podolski odejdzie z Górnika Zabrze?