Co jest potrzebne w Zabrzu? Mieszkańcy mogą zgłosić swoje pomysły w ramach budżetu obywatelskiego

Rusza kolejna odsłona akcji, dzięki której to lokalna społeczność ma szansę pokazać, jakich inwestycji potrzebuje. Można już składać wnioski, a także zobaczyć cały harmonogram na ten rok. Do wykorzystania 7,5 mln zł!

UM Zabrze
Zabrze budzet obywatelski

Budżet Obywatelski 2024 w Zabrzu

Gotowi, by powalczyć o pieniądze dla Waszej dzielnicy czy ulicy? Czas na składanie wniosków. Rozpoczęła się tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zgłaszają i opisują przydatne działania. Następnie wnioski są analizowane przez komisję. Finalnie trafiają pod głosowanie, podczas którego sami mieszkańcy decydują, jakie pomysły podobają się im najbardziej. Zwycięskie inicjatywy są następnie realizowane przez samorząd. Do budżetu zgłaszać można zarówno inwestycje, jak i projekty społeczne, sportowe czy edukacyjne.

– Już po raz jedenasty rusza Zabrzański Budżet Obywatelski! To inicjatywa, dzięki której każdy mieszkaniec może mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze miasto – zachęcała była prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W tym roku samorząd przekaże w ręce społeczności 7,5 miliona złotych. Środki te zostaną podzielone między fragmenty miasta. 11 dużych dzielnic otrzyma do dyspozycji po 400 000 zł, a 10 dzielnic małych - po 200 000 zł. Do tego powstanie też pula ogólnomiejska, do której można zgłaszać największe projekty. Jej wartość to 1,1 miliona złotych. Wszystkie szczegóły oraz potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego

UM Zabrze
– Cieszy mnie, że dzięki niesłabnącemu zainteresowaniu budżetem obywatelskim, zabrzanie sami decydują, na co zostaną przeznaczone miliony złotych z miejskiego budżetu. Możemy dzisiaj nie tylko korzystać z nowych inwestycji i przedsięwzięć, ale też sami kreować, dostrzegać potrzeby i podpowiadać, które powinny być tymi najpilniejszymi - dodaje Małgorzata Mańka-Szulik.
Poltech zabrze fabryka

Może Cię zainteresować:

W Zabrzu otwarła się kolejna fabryka. W strefie ekonomicznej zaczyna działać Poltech

Autor: Urszula Gołkowska

19/04/2024

Rewitalizacja parku Hutniczego

Może Cię zainteresować:

Byliście już w Parku Hutniczym w Zabrzu? Zobaczcie, co ciekawego się tam pojawiło

Autor: Redakcja

15/04/2024