W Zabrzu otwarła się kolejna fabryka. W strefie ekonomicznej zaczyna działać Poltech

W mieście startuje kolejny zakład. To Poltech, produkujący kosze zbrojeniowe do ścian oporowych oraz zbrojenia dla budownictwa mieszkaniowego.

UM Zabrze
Poltech zabrze fabryka

Nowa firma w strefie ekonomicznej

Choć właściciele nabyli teren pod fabrykę już w 2021 roku, dopiero niedawno otworzyła ona swoje drzwi. Firma Poltech zatrudnia około 250 pracowników. Działa zarówno w naszym kraju, jak i w Niemczech. Specjalizuje się w produkcji prefabrykatów betonowych oraz koszy zbrojeniowych. Teraz jeden z jej punktów znalazł się w Zabrzu.

Otwarcie nowej fabryki to dla nas ogromne wydarzenie. To owoc wieloletniej pracy i zaangażowania całego zespołu. Jestem przekonana, że ta inwestycja pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój i umocnienie naszej pozycji na rynku – powiedziała podczas wydarzenia Lucyna Kornek, prezes firmy Poltech sp. z o.o.

Dzięki dobrej lokalizacji, bliskości autostrad oraz lotniska w Pyrzowicach, zabrzańska strefa ekonomiczna może zapraszać znaczących producentów. Dzięki temu wpływa pozytywnie nie tylko na miasto, ale także cały region. Na przeznaczonych do tego celu 157 hektarach swoją działalność prowadzić może 45 przedsiębiorstw.

Ogromnie się cieszę, że do naszej rodziny w strefie ekonomicznej dołączyła firma Poltech, która tak prężnie się rozwija. Jestem tym szczęśliwcem, który obserwował cały proces budowy nowego zakładu, dlatego wyjątkowo cieszy mnie, że mogę dzisiaj uczestniczyć wraz z Państwem w uroczystym otwarciu nowej fabryki. Gratuluję Państwu i życzę dalszych sukcesów – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.
Teznia solankowa zabrze gdzie

Może Cię zainteresować:

Czas na spacer, czas na tężnie! W Zabrzu działają już dwie, a kolejne są w przygotowaniu

Autor: Redakcja

11/04/2024

Rewitalizacja parku Hutniczego

Może Cię zainteresować:

Park Hutniczy na nowo. Musicie to zobaczyć!

Autor: Redakcja

26/03/2024