Chłopska do remontu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych na Niepokólczyckiego i kolejne utrudnienia w związku z budową przedłużenia alei Korfantego

Prace przy budowie przedłużenia alei Korfantego weszły w kolejny etap. Zostało zamknięte przejście przez teren budowy w ciągu ulicy Nadrzecznej oraz ul. św. Wawrzyńca. Utrudnienia potrwają w sumie dwa dni – w poniedziałek i wtorek, 6 i 7 lutego, w godzinach od 7 do 17. Wyremontowana zostanie ulica Chłopska, a przy Niepokólczyckiego powstaną stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Fot. Facebook/ Małgorzata Mańka-Szulik
Ulica Chłopska w Zabrzu zostanie wyremontowana

Na miejskich drogach sporo się dzieje. Zamknięte zostało przejście przez teren budowy w ciągu ulicy Nadrzecznej oraz ul. św. Wawrzyńca; to fragment budowy przedłużenia alei Korfantego. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, zamknięcie przejścia związane jest z montażem belek ustroju nośnego mostu nad potokiem Mikulczyckim. – Prosimy pieszych o dostosowanie się do obowiązujących znaków – podkreślają w MZD.

Wyremontowana zostanie także ulica Chłopska. – Złożony przez nas wniosek na dofinansowanie remontu ulicy Chłopskiej został pozytywnie rozpatrzony Pozyskaliśmy 3,6 miliona złotych na kolejną inwestycję drogową, którą zrealizujemy za ok. 7 mln zł. Po środki te sięgnęliśmy do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – poinformowała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Z kolei w dzielnicy Helenka, przy ulicy Niepokólczyckiego, poza 67 miejscami parkingowymi, powstaną również dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych. – Będą się znajdowały przy budynkach o numerach 6-8 oraz przy numerze 26. Operatorem systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego jest Tauron Dystrybucja SA. Planowany termin realizacji zadań do 10 lutego 2023 roku – wyjaśniają w Miejskim Zarządzie Dróg.

Pawłów

Może Cię zainteresować:

W Pawłowie powstaną nowe drogi. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu przekazał już teren budowy wykonawcom

Autor: Redakcja

02/02/2023

Wiadukt na Korfantego

Może Cię zainteresować:

Przęsła wiaduktów, chodniki, jezdnia... Trwają prace na alei Korfantego. Co się dzieje na placu budowy?

Autor: Redakcja

26/01/2023

czytaj więcej:

Wiadukt na ulicy Hermisza został wyremontowany

Wiadukt na Hermisza został otwarty, zjazd z DTŚ – zamknięty

Ruch pieszych wzdłuż ulicy Tarnopolskiej

Przebudowa skrzyżowania w Mikulczycach: piesi na torowisku

Prace na wiadukcie w ciągu ulicy Hermiesza dobiegają końca

Inwestycja za ponad 2,6 mln złotych dobiega końca

Rondo aleja Korfantego

Prace przy przedłużeniu alei Korfantego. Co się dzieje?

Wizualizacja Mikulczycka południe

Nadchodzą zmiany na skrzyżowaniu Mikulczyckiej i Gdańskiej

Roboty drogowe

Kolejne miejsca postojowe w mieście, wkrótce też nowe rondo

Chopina Tarnopolska Kościuszki

Uwaga, zmiana tymczasowej organizacji ruchu w Mikulczycach