Chłopska do remontu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych na Niepokólczyckiego i kolejne utrudnienia w związku z budową przedłużenia alei Korfantego

Prace przy budowie przedłużenia alei Korfantego weszły w kolejny etap. Zostało zamknięte przejście przez teren budowy w ciągu ulicy Nadrzecznej oraz ul. św. Wawrzyńca. Utrudnienia potrwają w sumie dwa dni – w poniedziałek i wtorek, 6 i 7 lutego, w godzinach od 7 do 17. Wyremontowana zostanie ulica Chłopska, a przy Niepokólczyckiego powstaną stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Fot. Facebook/ Małgorzata Mańka-Szulik
Ulica Chłopska w Zabrzu zostanie wyremontowana

Na miejskich drogach sporo się dzieje. Zamknięte zostało przejście przez teren budowy w ciągu ulicy Nadrzecznej oraz ul. św. Wawrzyńca; to fragment budowy przedłużenia alei Korfantego. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, zamknięcie przejścia związane jest z montażem belek ustroju nośnego mostu nad potokiem Mikulczyckim. – Prosimy pieszych o dostosowanie się do obowiązujących znaków – podkreślają w MZD.

Wyremontowana zostanie także ulica Chłopska. – Złożony przez nas wniosek na dofinansowanie remontu ulicy Chłopskiej został pozytywnie rozpatrzony Pozyskaliśmy 3,6 miliona złotych na kolejną inwestycję drogową, którą zrealizujemy za ok. 7 mln zł. Po środki te sięgnęliśmy do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – poinformowała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Z kolei w dzielnicy Helenka, przy ulicy Niepokólczyckiego, poza 67 miejscami parkingowymi, powstaną również dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych. – Będą się znajdowały przy budynkach o numerach 6-8 oraz przy numerze 26. Operatorem systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego jest Tauron Dystrybucja SA. Planowany termin realizacji zadań do 10 lutego 2023 roku – wyjaśniają w Miejskim Zarządzie Dróg.

Pawłów

Może Cię zainteresować:

W Pawłowie powstaną nowe drogi. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu przekazał już teren budowy wykonawcom

Autor: Redakcja

02/02/2023

Wiadukt na Korfantego

Może Cię zainteresować:

Przęsła wiaduktów, chodniki, jezdnia... Trwają prace na alei Korfantego. Co się dzieje na placu budowy?

Autor: Redakcja

26/01/2023