Chcieli wymusić zwrot długu przy pomocy... maczety. Trafili na trzy miesiące do aresztu, grozi im pięć lat

Dwaj 26-latkowie trafili na trzy miesiące do aresztu po tym, jak usiłowali wymusić od znajomego spłacenie długu. Grozili mu i pobili go, używając… maczety.

Fot. Policja Zabrze
Zatrzymani mężczyźni trafili już do aresztu

Do komisariatu II zgłosił się 42-letni mężczyzna, który poinformował, że został pobity – przy użyciu maczety! – przez znajomych jego byłej partnerki. Do pobicia doszło na ulicy Męczenników Majdanka.

W wyniku ataku mężczyzna doznał obrażeń w okolicy głowy i karku, które na szczęście nie zagrażały jego życiu. Powodem takiego zachowania sprawców miał być rzekomy dług w kwocie 5 tysięcy złotych oraz, jak wyjaśniał jeden z podejrzanych, zmuszenie go do zaprzestania kontaktów z byłą partnerką. Po zebraniu niezbędnych informacji, kryminalni ustalili miejsce pobytu i zatrzymali podejrzanych w tej sprawie dwóch 26-latków – informuje zabrzańska komenda.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą teraz przed sądem za pobicie „w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności”. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Poszukiwany sam zgłosił się na policję

Może Cię zainteresować:

Młody zabrzanin był poszukiwany listem gończym. Sam zgłosił się na komendę policji

Autor: Redakcja

08/09/2023

Komenda Miejska Policji w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Ukradł samochód w województwie lubuskim, przyjechał nim do Zabrza i spowodował kolizję. A przed policjantami ukrył się w... krzakach

Autor: Redakcja

06/09/2023