Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży ma nową siedzibę. W Arenie Zabrze. Jest też nowy sprzęt do rehabilitacji

Niemal 5 milionów złotych kosztowała budowa nowej siedziby Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w pasażu Areny Zabrze. Ośrodek otrzymał także nowy sprzęt do rehabilitacji.

Przypomnijmy, że do tej pory siedziby Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży korzystało z pomieszczeń przy ulicy 3 Maja. Teraz ośrodek przeniósł się do nowoczesnej siedziby, która powstała w pasażu Areny Zabrze. Inwestycja kosztowała prawie 5 milionów złotych – powstało 46 pomieszczeń wraz z infrastrukturą o łącznej powierzchni 719 mkw. Prace prowadziło Mostostal Zabrze GPBP SA.

Co więcej, do nowej siedziby Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży trafił też nowy sprzęt rehabilitacyjny, służący przy fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii. Wyposażenie ośrodka kosztowało 452 tysiące złotych.

Pacjenci i ich opiekunowi mogą korzystać parkingów, a także infrastruktury, która jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na miejscu udzielane są porady lekarskie, prowadzona jest rehabilitacja, a także terapia – sensoryczna, logopedyczna, psychologiczna i pedagogiczna.

Jak podkreślają w zabrzańskim magistracie, powiększenie powierzchni użytkowej Centrum pozwoli również zwiększyć liczbę przyjętych pacjentów oraz udzielonych im świadczeń, a co za tym idzie – zwiększy również wartość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia..

Dodajmy, że z usług Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży korzysta dziś prawie 1200 dzieci.

W przestrzeni Areny Zabrze ok. 1500 podopiecznych ośrodka może korzystać z pomocy doskonałego zespołu dr Ahmad Faroni w komfortowych warunkach. Dodatkowym atutem tego miejsca jest dostępny parking, którego zawsze brakowało w dotychczasowej siedzibie przy ul. 3 Maja – zaznacza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

W Arenie Zabrze powstanie nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Może Cię zainteresować:

Zabrzańskie Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z będzie miało nową siedzibę. Na stadionie przy ulicy Roosevelta

Autor: Redakcja

21/11/2022

Zabrzańskie lodowisko działa przy ulicy Powstańców Śląskich

Może Cię zainteresować:

W Zabrzu znów działa lodowisko, przy którym można wypożyczyć łyżwy. Oto godziny otwarcia i ceny

Autor: Redakcja

11/12/2023